Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Gdy w mojej kuchni pojawiły się mole, z pomocą przyszła babcia. Jej domowy specyfik zdziałał cuda, efekt jest powalający
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 21.08.2023 18:14

Gdy w mojej kuchni pojawiły się mole, z pomocą przyszła babcia. Jej domowy specyfik zdziałał cuda, efekt jest powalający

jak pozbyć się moli spożywczych?
Źródło własne

Mole spożywcze potrafią być prawdziwym utrapieniem. Kiedy znalazłam je w szafce kuchennej, przez długi czas nie mogłam ich wytępić. Postanowiłam wypytać babcię, jak pozbyć się moli spożywczych. Jak zwykle miała dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Babcia od razu wiedziała, jak pozbyć się moli spożywczych

Mole spożywcze to niepozorne, beżowe owady. Teoretycznie nie stanowią dla człowieka żadnego zagrożenia. Gdy jednak zagnieżdżą się w kuchni, trudno się ich pozbyć. Szkodniki latające pomiędzy produktami spożywczymi mogą wywołać niemałą frustrację.

W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego dostępna jest cała masa produktów przeznaczonych do walki z intruzami. Ja jednak już wiem, jak pozbyć się moli domowymi sposobami.  Babcia zdradziła mi przepis na preparat na bazie cytrusów i octu. Owady go nienawidzą i znikają z kuchni raz dwa.

Ciocia Hania robi obłędną sałatkę papieską. Jest bardzo smaczna i pasuje do wszystkiego. Zawsze proszę o dokładkę

Jak pozbyć się moli i skąd biorą się w naszej kuchni?

Mole spożywcze nie gnieżdżą się w szafkach przez nieporządek. Bardzo często przynosimy je do domu prosto ze sklepu. Ich larwy są na tyle małe, że trudno je zauważyć. Dopiero gdy zmienią się w swoją dorosłą formę, dowiadujemy się o ich obecności.

Mole mogą dostać się do naszego domu także innymi drogami. Często wlatują prze kratki wentylacyjne lub zwyczajnie przez otwarte okno. Jak pozbyć się moli spożywczych,kiedy już je zauważymy? Babcia pokazała mi najlepszą metodą.

Domowych sposobów na to, jak pozbyć się moli spożywczych, istnieje kilka. Owady nie lubią aromatu konkretnych produktów spożywczych. Wśród nich są takie specyfiki jak liście laurowe, goździki, cytrusy czy ocet. Babcia pokazała mi, jak z dwóch ostatnich przygotować niezwykle skuteczny preparat

To najlepsze sposób na to, jak pozbyć się moli spożywczych z domu

Przepis na domowy preparat na mole jest niezwykle prosty. Potrzebujesz do niego jedynie 2 składników. Podstawę mikstury stanowi najzwyklejszy ocet. Drugim produktem są skórki zebrane z cytrusów.

Jak przygotować najlepszy preparat na mole? Wystarczy, ze skórki owocowe włożysz do dużego słoika. Następnie zalej je octem, zakręć i odstaw w zacienione miejsce. Odczekaj 48 godzin, od czasu do czasu zamieszaj.

Po upływie tego czasu odcedź skórki od octu. Uzyskany płyn przelej do spryskiwacza i używaj go do mycia szafek, w których bytują owady. Kiedy wyczują swój znienawidzony zapach, natychmiast wyprowadzą się z Twojego domu. To najlepszy sposób na to, jak pozbyć się moli spożywczych. Ten sposób na mole jest błyskawiczny i zawsze działa. Owady są wręcz uczulone na tę popularną przyprawę.