Smakosze.pl
Grzyby

Valeria Boltneva, Pexels

Gdzie są pierwsze zajączki i borowiki?

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Grzyby stanowią istotny element naszej kuchni, wszak korzystamy z ich pysznego smaku w wielu daniach. Na grupie Grzybomaniacy na Facebooku co chwila publikowane są wieści o kolejnych znalezionych grzybach. Jedną z najlepszych lokalizacji na grzybobranie jest Puszcza Kozienicka, gdzie internauci znaleźli ich prawdziwe zatrzęsienie.

Grzyby wywołują wiele emocji w Polakach. Uwielbiamy je gotować, suszyć, marynować czy suszyć, a wiele dań nie byłoby takich samych, gdyby w ich składzie nie znalazłyby się aromatyczne grzyby wprost z okolicznego lasu. Dlatego grzybiarze już teraz polują na możliwość upolowania ulubionych okazów.

Okazuje się, że wiele z tych polowań jest bardzo owocnych, a niektórzy wychodzą ze spacerów po lesie z wypełnionymi po brzegi koszykami czy torbami. Na grupie Grzybomaniacy na Facebooku internauci co godzinę wymieniają się informacjami o grzybach rosnących w całej Polsce.

Gdzie najlepiej wybrać się teraz na grzyby?

Jedną z najczęściej wymienianych miejscówek jest Puszcza Kozienicka, znajdująca się pomiędzy Radomiem i Wisłą. To właśnie tam grzybiarze znajdują mnóstwo smacznych okazów, które zachwycają nie tylko smakiem, lecz również sporymi rozmiarami. 

Źródło: Facebook.com/ grupa grzybomaniacy

Inną dobrą lokalizację odkryto w lubuskim niedaleko Drzewiec. To właśnie tam znaleziono kilka okazałych borowików ceglastoporych. Jeśli chcesz wybrać się w tamto miejsce, spiesz się - jak wyjawia jeden z internautów, w regionie zapowiadane są susze. 

Stary Kisielin w województwie lubuskim również może okazać się szczęśliwy dla chętnych na leśne zbieranie grzybów. Czytelnicy portalu gazetalubuska.pl przesyłają wiadomości, w których zdradzają, że znaleźli spore ilości pysznych grzybków w Starym Kisielinie.

Nasz portal wypełniony jest informacjami, które mogą przypaść ci do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować kotlety schabowe zupełnie inaczej niż tradycyjnie. W tym tekście zdradzamy ile pieniędzy, musiał zapłacić gość nadmorskiej restauracji za schab z ziemniakami i surówką.

Województwo małopolskie obfituje w smardze

Autorka bloga mojamenazeria.blogspot.com napisała na swojej stronie, że Województwo małopolskie, a także słowacka strona gór, świetnie spisują się, jako miejsce na zbieranie smardzów. Największy okaz osiągnął nawet 25 centymetrów długości. 

Trzeba jednak pamiętać, że czas na smardze powoli już przemija. Choć istnieje szansa, że pojedyncze sztuki uda się znaleźć, tak im cieplejsze temperatury w miarę przychodzącego lata, tym ilość smardzów rosnących w lasach znacznie się zmniejsza.

Źródło: Facebook.com/ grupa grzybomaniacy

Poza smardzami, autorka znalazła także pojedyncze borowiki ceglastopore, jednak do klasycznych, czerwcowych dużych sztuk jeszcze trochę im brakuje. Wystarczy jednak poczekać kilka tygodni, a borowiki wysypią w całej Polsce jeszcze bardziej. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gazetalubuska.pl; mojamenazeria.blogspot.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Plastikowe opakowania

Produkty

Od 1 lipca ze sklepów znikają plastikowe opakowania

Czytaj więcej >
1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto skusić się na flądrę bałtycką?

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >