Smakosze.pl
Godziny otwarcia sklepów zmienią się

.

Godziny pracy sklepów w Wielką Sobotę

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Sklepy w czasie świąt zazwyczaj otwarte są w zupełnie innych godzinach niż zwykle. Podczas świąt wielkanocnych duża część placówek handlowych czynna będzie znacznie krócej, a niektóre staną się całkowicie nieczynne. Zgodnie z ustawą 3

Sklepy spożywcze w czasie pandemii mają znacznie utrudnioną pracę, w porównaniu do czasów sprzed ryzyka zakażeniem COVID-19. Mimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń do 9 kwietnia, sieci sklepów próbują ułatwić zakupy swoim klientom. Dlatego w Wielką Sobotę większość z nich będzie otwarta. 

Nie obejdzie się jednak bez zmian w godzinach pracy, z powodu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Wynika z niej, że w Wielką sobotę placówki sklepów spożywczych mogą być otwarte najpóźniej do godziny 14:00. Niestety, kilka z nich zamknie się wcześniej. 

W jakich godzinach będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę?

3 kwietnia sklepy sieci Biedronka otwarte będą dla klientów do godziny 13:00. Wynika to z kar, które nakładane są na placówki prowadzące działalność handlową w czasie świąt. Dotyczy to jednak dużych sklepów, w których pracują pracownicy, a nie właściciele. 

Aby zrównoważyć krótki czas pracy, dzisiaj czyli w Wielki Piątek, aż 2 tysiące sklepów portugalskiej sieci będzie czynne do godziny 2:00 w nocy, z kolei 300 wybranych miejsc otwarte będzie całodobowo. Dzięki temu Biedronka chce umożliwić swoim klientom wygodne zakupy. 

Lidl i Żabka nie pozostają w tyle

Podobnie jak w przypadku Biedronki, Lidl także otwarty będzie jedynie do 13:00 w Wielką Sobotę. Z tego powodu dzisiaj wybrane sklepy niemieckiej sieci będą działały całodobowo - na stronie internetowej firmy można sprawdzić które placówki to dotyczy.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy zmiany, jakie zajdą w sklepach od 2 kwietnia - wiele produktów może całkowicie zniknąć z półek. W tym tekście z kolei prezentujemy produkty, które Magda Gessler sprzedaje w swoim sklepie internetowym za spore pieniądze.

Żabka działa z kolei na zasadzie franczyzy, więc w każdym sklepie, w którym pracuje właściciel, godziny pracy mogą się różnić. Dzięki temu w wielu z nich będzie można zrobić zakupy nie tylko w Wielką Sobotę, ale i kolejne dni świąt. 

Źródło: canva.com/Yuganov Konstantin

Netto, Dino, Auchan i Carrefour działają krócej

Duże, wielkopowierzchniowe sklepy nie mogą niestety działać tak jak Żabka, ponieważ pracownicy, zgodnie z ustawą, muszą mieć wolne w czasie świąt. Dlatego każdy z nich w Wielką Sobotę działa jedynie do godziny 13:00 - jeśli chcesz zrobić w nich zakupy, warto się pospieszyć. 

Wybierając się na świąteczne sprawunki, należy pamiętać o obowiązujących limitach. W sklepach o powierzchni do 100 m2 obowiązuje limit jednego klienta na 15 m2. W sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 limit wyznaczony jest do jednej osoby na 20 m2.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: biznes.radiozet.pl; expressilustrowany.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >