Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-18T205533.036

canva/Максим Крысанов

Ile czasu można przechowywać w lodówce wędzoną rybę?

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Zastanawiacie się, jak długo można przechowywać w lodówce wędzoną rybę. Odpowiedź może naprawdę zaskoczyć. Okazuje się, że możemy ją spożyć nawet 14 dni od momentu włożenia jej do naszej lodówki. Lepiej pilnować daty ważności, ponieważ konsekwencje zjedzenia przeterminowanej ryby mogą być bardzo nieprzyjemne.

Wędzona ryba nie od dziś gości w naszej kuchni. Na jej bazie możemy przygotować wiele smakołyków między innymi: różne pasty i sałatki. Czas bezpiecznego przechowywania ryby zależy od jej zwartości tłuszczu rodzaju i stopnia przetworzenia. Poniżej zdradzamy wszystkie szczegóły.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Jak długo można przechowywać wędzoną rybę?

Wędzoną rybę można przechowywać przez około 14 dni w lodówce, a mrozić przez 2 miesiące. Dotyczy to jednak tylko ryb wędzonych na zimno, ponieważ te, które są wędzone na ciepło można trzymać w lodówce przez maksymalnie tydzień.

Ważne jest również, aby rybę szczelnie owinąć folią aluminiową tuż przed włożeniem ją do lodówki, ponieważ dzięki temu inne produkty z lodówki nie przejdą jej silnym zapachem. Jak wygląda sytuacja z pozostałymi rybami?

cucumbers-4548039 1920

Genialny patent Okrasy na idealnie chrupkie ogórki małosolne

CZYTAJ DALEJ

Jak długo można przechowywać w lodówce ryby?

Według ekspertów świeże i chude ryby powinny być przechowywane w lodówce jedynie przez dwa dni te, które przeszły obróbkę techniczną 3 do 4 dni, a konserwy rybne do 4 dni po ich otwarciu.

Warto zwracać uwagę na daty ważności, ponieważ konsekwencje zjedzenia nieświeżej ryby mogą być bardzo nieprzyjemne. Możemy spodziewać się mdłości, biegunki i bóli brzucha.

Polecamy również nasze pozostałe artykuły. Przeczytacie w nich m.in. o zaletach flądry bałtyckiej oraz poznacie rewelacyjny sposób na śledzie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: newsy gotujmy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >