Jak rozbić jajko?
naturalcares, pixabay

Banalnie prosty sposób na rozbicie skorupki jajka na dwie części

Jajko często stanowi podstawę naszego śniadania, jednak rozbijanie jego skorupki może być skomplikowane. W popularnej aplikacji TikTok, w której internauci publikują krótkie nagrania, pojawił się filmik, na którym autor zdradza jak szybko i prosto rozbić skorupkę. Wystarczy zrzucić jajko z wysokości 10 cm na patelnie, a twarda otoczka pęknie na pół.

Każde jajko wypełnione jest po brzegi wyjątkowo pożywnymi i zdrowymi składnikami odżywczymi, których spożywanie może przynieść wiele korzyści. Niestety, aby się dostać do najlepszej części, najpierw trzeba rozprawić się z twardą skorupką.

Profesjonalni kucharze potrafią rozbijać je jedną ręką, lecz jeśli ktoś nie ma wielu lat doświadczenia, czasem nawet z pomocą dwóch dłoni można mieć problem. Dlatego w Internecie pełno jest poradników i wskazówek, jak robić to w optymalny sposób. Poniżej prezentujemy jedną z najprostszych metod.

Jajko będzie rozbite w kilka sekund

TikTok jest prawdziwą kopalnią wiedzy, a jedną z najobszerniejszych dziedzin jest gastronomia. To tam można znaleźć porady i triki, które znacznie ułatwiają pracę w kuchni, co przekłada się na większą przyjemność z gotowania i mniejszą stratę czasu.

Jeden z obecnie najbardziej popularnych poradników na tej platformie dotyczy rozbijania skorupki jajka. Większość z nas najczęściej uderza jajkiem o blat czy talerz, a następnie przy pomocy dwóch dłoni rozwiera skorupkę. Niestety, taka metoda nie jest najwygodniejsza.

Ekspresowy przepis na puszysty biszkoptEkspresowy przepis na puszysty biszkoptCzytaj dalej

Wszystko przez to, że niewielkie kawałki skorupki mogą przedostać się do jedzenia, a nikt nie lubi, gdy podczas konsumowania jajecznicy nagle coś zgrzyta w zębach. Na szczęście użytkownik @marcinteodoru na swoim profilu na TikToku pokazał rewolucyjny sposób, z którego skorzystać może dosłownie każdy.

Wystarczy dokładnie umyte jajko zrzucić z wysokości około 10 cm prosto na czystą patelnie. Siła, z jaką jajko uderzy o powierzchnie metalu, wywoła pękniecie w skorupce, którego krawędź będzie na tyle gładka, że żaden fragment wapiennej otoczki nie znajdzie się w jedzeniu.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy najprostszą recepturę na najłatwiejszy biszkopt. W tym tekście z kolei tłumaczymy jak przygotować wspaniały specyfik na lepszy i zdrowszy sen.

Jak wykorzystać skorupki po jajkach?

Doskonałym sposobem jest przygotowanie z nich nawozu do roślin. Wystarczy pokruszone skorupki wrzucić do słoika i zalać je wodą. Następnie odstawia się je w ciemne i chłodne miejsce, gdzie moczą się przez kilka dni. Woda wysycana jest minerałami takimi jak cynk, fosfor, magnez, chrom i żelazo, które wzmacniają rozwój roślin.

Z czystych skorupek można również przygotować wapienny suplement diety - wystarczy podpiec umyte skorupki w piekarniku, pokruszyć w moździerzu na pył i dodawać po jednej łyżkę do mlecznych koktajli. Dzięki skorupkom można uzupełnić braki wapnia w organizmie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kuchnia.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł