Smakosze.pl
Miód ma mnóstwo właściwości

Metkalova, Getty Images

Niezwykłe działanie miodu z dodatkiem soli himalajskiej

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Miód nie od dziś znany jest ze swoich licznych właściwości leczniczych. Już w starożytności stosowano go chociażby jako naturalne lekarstwo na wszelkiego rodzaju infekcje. Jeśli chcesz mieć doskonały sen, zmieszaj go z solą himalajską, a rano wstan

Miód wykorzystywany był przez samych starożytnych Egipcjan - dawni ludzie zamieszkujący tereny wokół Nilu stosowali go podczas kremowania swoich najcenniejszych obywateli. Wazy z miodem umieszczano również w sarkofagach, aby władcy mogli raczyć się nim po śmierci. 

Okazuje się, że produkt ciężkiej pracy pszczół świetnie sprawdza się jako środek wspomagający sen. Jeśli masz więc kłopoty z zasypianiem, bądź całą noc spędzasz na wierceniu się w łóżku i gapieniu przed siebie, sporządź z miodu miksturę, która szybko da pozytywne efekty.

Miód to nie tylko naturalny antybiotyk

Choć bez wątpienia większość z nas wykorzystuje miód jako naturalną ochronę przed wieloma patogenami, takimi jak wirusy czy bakterie, to nie jest jedyna zdolność tej substancji. Jeśli rano wstajesz zmęczony nawet pomimo długiego snu, skorzystaj z połączenia miodu i soli. 

Wystarczy w szklanym słoiku połączyć 5 łyżek miodu wielokwiatowego (wskazany jest miód pochodzący z ekologicznej pasieki, ponieważ taki ma najlepsze właściwości) z 1 łyżką różowej soli himalajskiej. Przed snem wystarczy jedną łyżkę umieścić pod językiem. 

Mimo, iż metoda może wydawać się niekonwencjonalna, według dziennikarzy z portalu kobieta.onet.pl naprawdę działa. O poranku człowiek ma się dzięki niej budzić pełen wigoru i energii, a gotowość do pracy będzie ogromna jak nigdy dotąd.

Chcesz poczytać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy sekretną recepturę babci Basi na najlepsze ciasto drożdżowe. W tym tekście z kolei tłumaczymy dlaczego nie warto gotować makaronu pod przykryciem.

W jaki sposób to działa?

Wielu specjalistów badających żywienie człowieka wskazało, że miód ma zdolność zwiększania poziomu serotoniny w mózgu. Jest ona odpowiedzialna za odczuwanie szczęścia i relaksu przez ludzi, dlatego wszelkie jej niedobory mogą prowadzić do bezsenności czy nawet depresji. 

Sól himalajska ma z kolei ponad 80 składników mineralnych i pierwiastków, których według portalu kobieta.onet.pl, ludzki organizm potrzebuje do wszelakich procesów zachodzących podczas nocnej regeneracji. Dostarczanie ich jest kluczowe, aby ciało człowieka mogło odbudować się po całym dniu. 

Dodatkowo miód wspaniale działa na układ odpornościowy, który obecnie, z uwagi na sezon grypowy, jest wyjątkowo zapracowany. Zdrowy organizm ma czas i możliwość na relaks podczas snu, co przełoży się na przyjemne wstawanie o poranku. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kobieta.onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Dieta - co jeść?

Zdrowie

Jadłospis 14-dniowej diety japońskiej

Czytaj więcej >
Sok z ziemniaka może Cię zaskoczyć

Zdrowie

Niezwykłe zalety picia soku z ziemniaka

Czytaj więcej >
Melisa

Zdrowie

Najlepsze napoje przed snem, zapewnią ci błogi odpoczynek

Czytaj więcej >
Barwnik spożywczy

Zdrowie

Gdzie znajdziemy szkodliwy barwnik amarant?

Czytaj więcej >
Kawa rozpuszczalna czy sypana?

Zdrowie

Zdrowsza jest kawa sypana czy rozpuszczalna?

Czytaj więcej >
Sok z brzozy ma liczne właściwości

Zdrowie

Zalety niezapomnianego soku z brzozy

Czytaj więcej >