Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-05T111141.454

MauMyHaT, Getty Images

Jak odstraszyć z domu osy za pomocą popularnego owocu?

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Osy są ważnymi dla przyrody zwierzętami, lecz potrafią nieźle uprzykrzyć nam życie, dlatego nie chcemy, aby nam przeszkadzały. Jeśli często przylatują do twojego domu, zawieść przy oknie cytrynę ze wbitymi weń goździkami. Owady nie lubią takich zapachów i będą omijać je z daleka.

Osy same w sobie nie stanowią dla nas zagrożenia, są jednak bardziej agresywne od pożytecznych pszczół, przez co, gdy tylko poczują się zagrożone, często przechodzą do ataku. Wtedy potrafią być bezlitosne.

Dla większości ludzi ukucie osy jest jedynie nieprzyjemnym, bolesnym doświadczeniem - niektórzy mogą być jednak uczuleni i w takim przypadku mogą wystąpić duże, a niekiedy groźne objawy alergii. Dlatego lepiej zapobiegać pojawianiu się os w okolicy domu.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Jak odstraszyć osy?

Owady te mają silnie rozwinięty układ węchu, a drażniące dla nich zapachy wywołują w nich strach. Dlatego warto skorzystać z pomocy kilku produktów, które szczególnie silnie na nie działają

Osy nie są w stanie zbyt długo wytrzymać w towarzystwie cytryny, mięty, bazylii, octu, olejku goździkowego, majeranku, tymianku, czosnku, eukaliptusa praz olejku z drzewa herbacianego.

Krokiety w niecodziennym wydaniu

Krokiety z nietypowym, jajecznym farszem

CZYTAJ DALEJ

Najprostszą metodą jest zawieszenie przeciętej na pół cytryny z wbitymi kilkoma goździkami przy oknie lub na balustradzie balkonu. Olejki eteryczne stworzą barierę, od której osy zwyczajnie się odbiją.

Ustaw doniczki z ziołami na parapecie

Drugą linią obrony mogą być zwykłe doniczki z ziołami, takimi jak bazylia, mięta, tymianek i majeranek, zasadzonymi w ziemi. Rosnące rośliny skutecznie odpędzą ciekawskie owady od domu.

Dobrym sposobem jest również postawienie kilku spodków ze zmieloną kawą, której zapachu osy się obawiają. Pamiętaj, aby wymieniać od czasu do czasu kawę, gdy ta zwietrzy się.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Aby zapobiec budowaniu gniazd os w okolicy domu, zmieszaj wodę, płyn do naczyń i olejki eteryczne z goździków, geranium i trawy cytrynowej. Spryskaj roztworem najbardziej narażone miejsca, a osy nie zbudują w nich gniazd.

Projekt bez tytułu - 2021-07-05T123302.227

Źródło: wpoeschl, pixabay

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: newsy.gotujmy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >