Smakosze.pl
Sery wyrzucone do lasu

Lasy Państwowe

Kilogramy nieświeżego jedzenia w bieszczadzkim lesie

29 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

W bieszczadzkim lesie doszło do niecodziennego zdarzenia - odkryto wyrzuconą hałdę wędzonych oscypków. Jak tłumaczą leśnicy, zanim zdołano je znaleźć, już zaczęły śmierdzieć. Mundurowi zaapelowali do właściciela śmieci, aby uprzątnął odpadki.

Wybierając się na spacer do lasu w Bieszczadach, nie spodziewamy się, że natrafimy na nieprzyjemne znalezisko. Niestety, poniższa historia pokazuje, że nie każdy może liczyć na tego typu luksus.

Osoba odpowiedzialna za wyrzucenie tak dużych ilości serów w dzicz nie pomyślała, jak duże zagrożenie wywołuje - nie tylko dla ludzi, lecz również dzikich zwierząt, chcących się posilić gnijącym produktem.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Hałda oscypków wyrzucona w bieszczadzkim lesie

Kilkanaście kilogramów oscypków porzucono w lesie nieopodal Orelca w Bieszczadach. Leśnicy relacjonują, że góra serów zaczęła wydzielać nieprzyjemny odór - słoneczna i gorąca pogoda znacznie przyspieszyła ich rozkład.

Taka mała hałda może wydawać się dla dzikich zwierząt świetnym miejscem na posiłek, co może stwarzać zagrożenie dla ludzi. Region ten znany jest w końcu z niedźwiedzi niekiedy spotykanych przez turystów.

Jak poprawnie smażyć kurki?

Jak smażyć kurki, by najlepiej smakowały?

CZYTAJ DALEJ

Warto także pamiętać, że spożycie przez nie serów, w których jest pełno soli, ulepszaczy i konserwantów, może się dla nich źle skończyć. Dlatego tak ważne jest nieśmiecenie w lasach.

Oscypki

Źródło: Lasy Państwowe

Sprawca posprzątał bałagan

- Na szczęście sprawcy "wrócił rozum" i również w sobotę uprzątnął odpady, więc prowadzenie sprawy stało się bezprzedmiotowe. Trzeba jednak o tym mówić, bo świadomość ekologiczna wciąż pozostawia sporo do życzenia - zdradził Maciej Szpiech z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule wyjawiamy recepturę na prosty i przepyszny dżem z brzoskwiń. Jeśli zastanawiasz się co zrobić w kuchni z dojrzałymi bananami, ten tekst wszystko wyjaśnia.

Wśród porzucanych w lasach odpadach najczęściej znajdują się plastikowe opakowania, resztki żywności i inne materiały, które nie powinny się tam znaleźć. Rocznie sprzątanie lasów w Polsce pochłania około 20 mln zł.

Oscypki w lesie

Źródło: Lasy Państwowe

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: polsatnews.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Czym były wykopki?

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >

Produkty

Pilny komunikat GIS dla grzybiarzy

Czytaj więcej >