Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Kobiety piją ją litrami, a może potężnie zaszkodzić. Tego rodzaju herbaty za wszelką cenę unikaj

Kobiety piją ją litrami, a może potężnie zaszkodzić. Tego rodzaju herbaty za wszelką cenę unikaj

herbata
canva/jen_i

Filiżanka herbaty potrafi uprzyjemnić niejedno popołudnie. Nie wszyscy jednak traktują napary jak smaczny i rozgrzewający element codzienności. Konsekwencje takiego podejścia mogą być bardzo nieprzyjemne.

Zalety picia herbaty

Herbata może pomóc rozgrzać się w chłodniejsze dni, a także wesprzeć organizm w zwalczaniu chorób lub niwelowaniu niedoborów. Niektóre napary, jak np. matcha, potrafią też pobudzić do działania.
Niestety bardzo łatwo dostępne — i często wybierane przez Polki — są też susze, których działanie nie zawsze jest korzystne dla organizmu. O jakich herbatach mowa i czym skutkuje ich przedawkowanie? Wyjaśniam w dalszej części artykułu.

Canva/Alexey Borodin
Canva/Alexey Borodin
Brzmi jak ponury żart, banany mogą zniknąć ze sklepowych półek. Powód zasmuca

Niebezpieczne herbaty odchudzające

W sklepach coraz częściej znaleźć można herbatki oczyszczające. Przedstawiane są one jako prosty i skuteczny środek poprawiający kondycję naszego organizmu i ułatwiający zrzucenie nadmiarowych kilogramów. Niestety konsekwencją ich regularnego spożycia mogą być częste biegunki oraz osłabienie jelit. Jednym z popularniejszych tego typu produktów jest napar z senesu, który doraźnie może pomóc w zwalczaniu zaparć. Na dłuższą metę będzie jednak przyczyniał się do problemów z wypróżnianiem. Nasz organizm bowiem dość szybko się do niego przyzwyczaja. Warto więc postawić na inne metody wspierające powrót do dobrostanu.

Jakie herbaty są bezpieczne?

Na co dzień warto popijać herbatę czarną i zieloną. Obie są pobudzające, więc dawkowanie powinno być ostrożne. Jednak są one dość bezpieczne dla naszego organizmu, a zielona dodatkowo wykazuje korzystne właściwości antyoksydacyjne.
By się rozgrzać, warto z kolei sięgać po herbaty owocowe lub napar z imbiru. Wzbogacony o sok z cytryny będzie świetnym narzędziem w walce z pierwszymi objawami przeziębienia. Polecamy też rozgrzewającą herbatę z pieprzem.

Ta herbata rozgrzeje i przyspieszy metabolizm.jpg
canva/alex
Tagi: herbata