Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Która strona folii aluminiowej nadaje się do pieczenia?
Adam Moskal
Adam Moskal 16.10.2021 02:00

Która strona folii aluminiowej nadaje się do pieczenia?

Folia aluminiowa
canva.com/nenovbrothers, Ivaylo Ivanov

Folia aluminiowa stała się produktem, z którego korzysta się praktycznie codziennie. Wykorzystuje się ją do gotowania, pakowania, czyszczenia i wielu innych. Aby wyciągnąć z niej wszystkie możliwość, warto owinąć jedzenie w taki sposób, by matowa strona była na zewnątrz - dzięki temu ciepło dobrze przeniknie jedzenie.

Folię aluminiową można znaleźć obecnie w każdym domu. Dzięki niej pakowanie kanapek do pracy czy na wycieczki jest banalnie proste i szybkie, a jedzenie łatwiej jest transportować.

Trzeba jednak przyznać, że z folii znacznie częściej korzysta się podczas gotowania. Można owijać nią pieczenie, czy wykorzystywać jako jednorazową pokrywkę.

Jak dobrze piec z użyciem folii aluminiowej?

Jedna strona folii aluminiowej jest matowa, z kolei druga błyszczy się pod światło. Każda z nich ma inne właściwości i tak naprawdę, służy do zupełnie różnych zastosowań.

Gdy pieczę się żywność, należy owijać ją w taki sposób, aby matowa strona folii byłą skierowana na zewnątrz. To ona dobrze przepuszcza ciepło i pozwala na odpowiednie upieczenie potrawy.

Lśniąca część folii odbija z kolei temperaturę, dlatego owijając nią jedzenie przeznaczone do schowania w lodówce, należy pamiętać, aby ta strona skierowana była na zewnątrz.

Inne zastosowania folii aluminiowej

Zabrakło ci zmywaka kuchennego, a na żeliwnych lub stalowych naczyniach znajduje się gruba warstwa przypalonego jedzenia? Zwiń folię w kulkę i przetrzyj nią powierzchnie, a spalenizna odejdzie wręcz sama.

Doskonałym trikiem jest podłożenie folii pod ubrania na desce do prasowania. Dzięki temu, że folia będzie odbijać ciepło, materiał znacznie szybciej się wyprasuje.

Jeśli chcesz łatwo wyczyścić zardzewiałe naczynia czy narzędzia, również przetrzyj je zwiniętą w kulę folią. Jej ostre brzegi z łatwością poradzą sobie z największą rdzą.

Jeśli masz ochotę na więcej ciekawostek kulinarnych, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, czy można wyżywić się za 50 zł tygodniowo. Ten tekst zdradza, jak układać produkty w lodówce.

Folia aluminiowa

Źródło zdjęcia: canva/Denia Fernandez, Getty Images Pro

Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Kuchnia