Liście laurowe są zalecane w wielu przypadkach
BreakingTheWalls, Getty Images Pro, YelenaYemchuk, Getty Images Pro

Wspaniałe właściwości liści laurowych

Liście laurowe mają wyjątkowy zapach, który idealnie komponuje się z zupami i mięsami. Choć większość z nas najczęściej korzysta z nich pod postacią przyprawy, laur ma znacznie więcej do zaoferowania. Wystarczy włożyć kilka listków do mąki, a mole spożywcze nie będą problemem.

Liście laurowe znane są ze swoich szerokich zastosowań kulinarnych. Doskonale wzbogacają smak pieczonych czy duszonych mięs, gotowanych sosów oraz gulaszów. Wiele osób korzysta z nich także jako lekarstwo - niektórzy pija napary uśmierzające bóle stawów.

Okazuje się jednak, że to nie jest wszystko, co laur ma nam do zaoferowania. Wystarczy włożyć suszone listki do słoika lub pojemnika z mąką czy kaszą, a natychmiast zauważy się znaczną różnicę. Nieproszeni goście więcej nie pojawią się w Twoich produktach sypkich.

Liście laurowe włóż do mąki - szybko zobaczysz doskonałe efekty

Liście laurowe przepełnione są olejkami eterycznymi, które odpowiadają za doskonały smak i aromat tej przyprawy. Poza wartościami kulinarnymi mają znacznie więcej zastosowań, które czynią z nich zarówno lekarstwo, jak i narzędzie ułatwiające magazynowanie produktów spożywczych.

Mole potrafią być uciążliwe, a zażegnanie epidemii tych szkodników jest trudne - często bowiem można przeczytać, że jedyną skuteczną metodą jest wyrzucenie wszystkich produktów spożywczych z szafek i zdezynfekowanie ich.

Sprytny sposób na wykorzystanie zatyczki od olejuSprytny sposób na wykorzystanie zatyczki od olejuCzytaj dalej

Na szczęście nie trzeba korzystać z aż tak inwazyjnych metod. Wystarczy mieć kilka liści laurowych, które należy włożyć do opakowania z mąką czy kaszą, wokół której zbierają się ogromne ilości moli.

Chcesz poznać więcej doskonałych przepisów, na kulinarne perełki? Zajrzyj do tego tekstu, w którym zdradzamy jak usmażyć idealną jajecznicę. W tym artykule prezentujemy recepturę na klasyczne amerykańskie naleśniki, za którym szczególnie szaleją dzieci.

Zapach liści laurowych jest dla nich zbyt intensywny, przez co niewielkie owady szybko uciekają. Czując, jak z szafki wydobywa się aromat lauru, mole więcej nie wrócą ucztować na twojej mące lub kaszy gryczanej. Można skorzystać także z olejku eterycznego.

Ten ostatni jest bowiem znacznie wydajniejszy - wystarczy kilka kropel wkroplić do słoika z sodą oczyszczoną i postawić go w szafce z produktami. Dzięki temu w kuchni rozchodzić będzie się przyjemny aromat wawrzynu, a mole staną się jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem.

Jak czytamy na portalu shareinfo.pl, gdy latem dokuczają Ci komary, cudowny zapach liści laurowych również może je odstraszyć. Możesz rozłożyć parę listków w różnych miejscach np. na ganku, w domu albo na grillu. Charakterystyczna woń wawrzynu odstraszy szkodniki i zbawiennie wpłynie na nastrój.

Powyższe informacje pokazują, że laur ma wiele zastosowań, które wyjątkowo ułatwiają zarówno pracę jak i odpoczynek.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: shareinfo.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł