Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Młody chłopak dziękuje youtuberowi za uratowanie biznesu rodziców. „Pierwszy raz jedziemy na wakacje"
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 08.07.2024 11:37

Młody chłopak dziękuje youtuberowi za uratowanie biznesu rodziców. „Pierwszy raz jedziemy na wakacje"

książulo
Fot. IG/ksiazulo

Youtuber Książulo i jego działalność w sieci ma ogromną siłę rażenia. Przekonali się o tym właściciele cukierni, w której można kupić rurki z prawdziwą bitą śmietaną. Teraz dziękują youtuberowi, bo jest za co. Biznes zaczął prężnie działać i przynosić zyski. 

Książulo uratował rodzinny biznes

Youtuber Książulo jest dobrze znany w sieci. Na swoim kanale YouTube zamieszcza recenzje znanych restauracji, ale też lokali, o których niewiele osób słyszało. Smakuje, próbuje i swoimi opiniami dzieli się z internautami. Lokalom gastronomicznym, gdzie zjadł najsmaczniejsze dania, przyznaje odznakę MUALA. 

Książulo odwiedził też warszawską cukiernię, w której od 40 lat można kupić rurki z prawdziwą bitą śmietaną. Miejsce na Woli polecili mu internauci. Składniki do rurek z kremem produkowane są na miejscu, a właściciel słodycze wyrabia na oczach klientów. Jednak biznes jest sezonowy. Ruch słabnie pod koniec roku i cukiernia traci płynność finansową.

Fot. Canva/arfo
Fot. Canva/arfo
Biorę końcówkę blendera i owijam ją folią. Żałuję, że poznałam to dopiero teraz

Długie kolejki po rurki z kremem

Książulo odwiedził rodzinną cukiernię na warszawskiej Woli. Skosztował rurek z kremem i powiedział w filmiku opublikowanym na swoim kanale YouTube:

Rureczka chrupiąca, świeżutka, dużo śmietany w środku i nie jest to aż takie słodkie, jak myślałem, że będzie

Youtuber kupił jeszcze 100 rurek z kremem i rozdał przechodniom. Filmik o pysznym słodkim wyrobie z Woli zebrał aż 3 miliony wyświetleń. Do cukierni ustawiały się długie kolejki, rodzinny biznes wyraźnie odżył i zaczął zarabiać na pysznościach, jakie produkuje. Ostatnio Książulo nagrywał film z nocnego marketu. Spotkał tam syna właścicieli cukierni, która słynie z rurek z kremem.

Podziękowań nie ma końca, czyli siła MUALA

Youtuber na swoim Instagramie opublikował filmik z podziękowaniami od syna właścicieli wolskiej cukierni. Mężczyzna mówił:

Odbudowaliście nasz interes, ludzie do nas przychodzili przez kilka miesięcy dzień w dzień. Jak o godzinie 10 otwieramy, to już o 9:30 ustawiały się kolejki, ze Szczecina, z Krakowa, z Wrocławia, z całej Polski przyjeżdżali ludzie, mówili, że widzieli filmik 

Książulo i jego działalność w sieci ma ogromną moc. Syn właścicieli wyjaśniał i dziękował:

Ludzie przychodzą i jak wezmą od nas rurkę, to robią sobie zdjęcie z MUALA. W imieniu swoim i swoich rodziców chciałem ci podziękować. Zrobiliście naprawdę ogromną robotę. Uratowaliście nas i nasz interes

Mężczyzna powiedział też:

Wyobraźcie sobie, jedziemy pierwszy raz na wakacje za granicę całą rodziną, bo po prostu możemy sobie na to pozwolić

Pisaliśmy o tym, jak zrobić soczystą szynkę z piekarnika. Podawaliśmy też przepis Tomasza Strzelczyka na młodą kapustę. 

Źródło: IG/ksiazulo

Video: IG/ksiazulo