Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Biorę końcówkę blendera i owijam ją folią. Żałuję, że poznałam to dopiero teraz
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 08.07.2024 10:03

Biorę końcówkę blendera i owijam ją folią. Żałuję, że poznałam to dopiero teraz

sztuczka kuchenna
Fot. YouTube/WebspoonPL

Uwielbiam pomysłowe sztuczki kuchenne. Ta, którą znajdziesz poniżej, przyda się dosłownie codziennie. Założę się, że nawet nie wiedziałaś o takim zastosowaniu blendera kuchennego. Koniecznie czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Sztuczka kuchenna warta polecenia

Lubisz świeżo mieloną kawę? Okazuje się, że nie potrzebujesz specjalnego młynka, by cieszyć się jej smakiem co rano. Ziarna zmielisz z powodzeniem przy użyciu innego urządzenia kuchennego.

Ta sztuczka upraszcza czynność, od której wielu z nas zaczyna swój dzień. Dzięki niej w prosty i szybki sposób możemy cieszyć się smakiem lubianego, aromatycznego napoju. Sztuczkę kuchenną znajdziesz na kanale YouTube Webspoon PL. Stamtąd pochodzą też zdjęcia wykorzystane w artykule. 

sztuczka kuchenna
Fot. YouTube/WebspoonPL
Dziadek zawsze dodawał do jajecznicy te 2 składniki. Jej smak uwielbiam do dziś

Końcówka blendera i folia spożywcza

Lubisz pić kawę o poranku? Jej smak pomaga się obudzić i sprawia, że miło zaczynamy dzień. Jednak wielu z nas najpierw musi zmielić ziarna kawy. Trzeba użyć młynka do kawy, a nie każdy taki posiada. Jednak teraz mielenie kawy jest dostępne dla każdego, kto ma w szafce ręczny blender.

Wystarczy, że weźmiemy końcówkę blendera, wsypiemy do niej ziarna kawy i owiniemy folią spożywczą. Następnie musimy odpalić blender i po chwili mamy już zmieloną porcję kawy. Jest jej tyle, ile nam trzeba, by miło zacząć dzień z kawą. Wystarczy zaparzyć kawę i gotowe. 

Sztuczka kuchenna, czyli sposób na kawę

Kawa zmielona w końcówce blendera ma bardzo drobną strukturę. Taką porcję zmielimy raz-dwa, potem zaparzymy i wypijemy ze smakiem. Warto wiedzieć, że poza kawą możemy zmielić w ten sposób także rozmaite przyprawy. Metoda działania pozostaje dokładnie taka sama.

Często korzystam ze wspomnianej sztuczki. Zapewnia świetny efekt, czyli pyszną i aromatyczną kawę. Dlatego każdy, kto pije parzoną kawę, powinien poznać tę przydatną sztuczkę kuchenną. W ten sposób można rozdrobnić też inne produkty, np. orzechy. Pisaliśmy o tym, jak przyrządzić jajka w wybornym sosie na kolację. Radziliśmy, jakiego błędu unikać podczas robienia przetworów. 

sztuczka kuchenna
Fot. YouTube/WebspoonPL

Źródło: YouTube/WebspoonPL

Zdjęcia: screen YouTube/WebspoonPL