Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Nie uwierzysz, ile w tym roku kosztuje 1 pączek u Gessler. Cena jak z kosmosu
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 14.01.2024 13:38

Nie uwierzysz, ile w tym roku kosztuje 1 pączek u Gessler. Cena jak z kosmosu

Pączki i Magda Gessler
fb Magda Gessler / Canva

Gdy zbliżają się ostatnie dni karnawału, prasa śledzi ceny pączków i faworków z uwagą, na którą na codzień zasługuje nowojorska giełda. W tym roku wszystkie oczy zwrócone są na Magdę Gessler, która wyceniła swoje ostatkowe pyszności.

Ceny pączków w 2024

Nie jest niczym nowym, że na pączkach, podobnie jak na wszystkim innym, odczujemy skutki inflacji. Cukiernicy zapowiadają, że, choć z bólem, musza podnosić ceny

Wygląda więc na to, że w skali całego kraju cena 4-5 złotych za sztukę może nie być niczym niezwyczajnym, a pączek za dwa złote to okazja. Tłusty czwartek wypada w tym roku 8 lutego i tego dnia można spodziewać się największych zmian i rozpiętości cen.

pączek z lukrem

Wrzuć liście laurowe do „karmelu” na patelni. Zyskasz syrop, który pomoże w przykrej dolegliwości

Ile za pączki u Magdy

Nie jest również nowością, że najbardziej znani restauratorzy i cukiernicy mogą dyktować jeszcze wyższe ceny bez większej obawy, że nie zarobią na końcówce karnawału. A Magda Gessler należy do właśnie tej grupy, ba!, jest chyba jej najważniejszą przedstawicielką.

Dlatego oczy cukierniczo-giełdowego świata skierowane są właśnie na nią. Już w połowie stycznia, na trzy tygodnie przed tłustym czwartkiem, dziennikarze odwiedzili warszawską cukiernię Słodki Słony.

Pączki za 22 zł

Jak donosi „Fakt”, za pączka w cukierni firmowanej przez Gessler zapłacić trzeba aż 22 złote. Dziennikarze przypominają, że w ubiegłym roku cena tego przysmaku wynosiła tu 18 zł, a zatem wzrosła rok do roku o ponad 20 proc.

„Fakt” przelicza także pączki na siłę nabywczą Polaków. Okazuje się, że pączki Gessler drożeją szybciej niż nasza praca. Za minimalną pensję z ubiegłego roku można było zjeść w Słodkim Słonym 150 pączków. Gdybyśmy chcieli dziś przejeść tu najmniejszą ustawową wypłatę, zjedlibyśmy ich tylko 146.

pączki na talerzu