Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (100)

pixelshot

Niesamowite właściwości liści z orzecha

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Liście orzecha mają wiele właściwości zdrowotnych, jeśli więc masz w swojej okolicy to drzewo, nazbieraj pełny kosz. Działają antybakteryjnie, a także ściągająco. Doskonale sprawdzają się przy sporządzaniu naparów oraz odwarów.

Liście orzecha wydawać się mogą mało wartościowym produktem - najczęściej zdobywamy je zupełnie przypadkowo podczas zrywania orzechów, a następnie szybko wyrzucamy do kompostownika lub na śmietnik.

Niestety, jeśli utylizujemy liście orzecha, popełniamy ogromny błąd. Na ich bazie można przygotować wiele pożytecznych specyfików, które mają możliwość wspomagania chorych na najróżniejsze schorzenia.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Które liście orzecha najlepiej zrywać?

Przed zerwaniem ich z drzewa, należy dokładnie się przyjrzeć. Jeśli widać na nich plamy, dziury czy odbarwienia, a ich kolor jest soczysto zielony - śmiało możesz pakować je do swojego kosza czy torby.

Po zebraniu rozłóż liście w suchym miejscu i zaczeka, aż całkowicie wyschną. Gdy wszystkie wysuszą się, należy przejść do drugiego etapu selekcji. Do wykorzystania nadają się bowiem jedynie te, które zachowały zielony kolor. Resztę wyrzuć na kompostownik.

Palce umarlaka

Najbardziej niezwykły grzyb na świecie

CZYTAJ DALEJ

Po odrzuceniu nienadających się sztuk przełóż resztę do szczelnego, czystego i suchego pojemnika. Może być zwykły słoik. Samo naczynie przetrzymuj w miejscu bez kontaktu ze światłem słonecznym oraz wilgocią.

Na co pomagają liście orzecha?

Napar z liści orzecha sprawdza się przy biegunkach, leczeniu stanów zapalnych układu pokarmowego, czy chorób skóry. Aby sporządzić napar, wystarczy łyżkę suszonych liści zalać szklanką wrzątku.

Odwar z kolei łagodzi dolegliwości jamy ustnej, nadmierną potliwość oraz infekcje grzybicze. Do jego ugotowania należy łyżkę suszu zalać wodą i podgrzewać na granicy gotowania przez 30 minut.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Jeśli chcesz wykorzystać liście orzecha jako dodatek do kąpieli, pół kilograma zagotuj w jednym litrze wody. Podgrzewaj całość przez 30 minut i wlej do wanny - taka kuracja pomoże na problemy skórne.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T173554.299

Źródło: vladimirbelobaba

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: krolowakuchni.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >