Nietypowe zastosowanie arbuza
Arbuz jest jednym z tych owoców, po który najchętniej sięgamy latem. W jego wnętrzu znajdziemy głównie wodę, dzięki której przynosi on ukojenie w trakcie upalnych dni. Okazuje się, że arbuz znakomicie sprawdza się w roli domowych kosmetyków. Można z niego przygotować, chociażby tonik do cery wrażliwej.
Arbuz często gości na naszych stołach. Nietrudno natknąć się na osoby, które uwielbiają go zajadać. Tym razem arbuza wykorzystamy w bardziej niekonwencjonalny sposób. Tonik z uwielbianego owocu docenią smakosze, którzy chcą zadbać o swoją cerę.
Dalsza część artykułu pod nagraniem:
Niecodzienne zastosowania arbuza
Smakowity arbuz niejednokrotnie przyprawiał nas o autentyczny zachwyt. Wszystko za sprawą jego walorów smakowych. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak wybrać odpowiedniego arbuza.
Dziś skupimy się na innych zaletach soczystego owocu. Mało kto spodziewałby się, że arbuz doskonale sprawdza się w roli domowych kosmetyków. Wszystko dlatego, że jego sok zawiera antyoksydanty, witaminę A, witaminę B6 oraz złuszczające kwasy AHA.
Arbuz sprawi, że nasza cera zyska blasku i będzie wyglądała na o wiele zdrowszą. Warto zadać o to latem, gdy bardzo łatwo o wysuszenie spowodowane gorącym powietrzem. Najlepiej, jeśli z arbuza przygotujemy tonik do skóry twarzy. Jakie składniki będą nam potrzebne?
arbuz
10 ml miodu akacjowego
5 g witaminy E w proszku
Arbuz w roli toniku do cery wrażliwej
Na początku wydobywamy miąższ z arbuza. Warto go rozdrobnić przy użyciu blendera. Następnie przecedzamy go przez gazę lub sitko. Tak przygotowany sok łączymy z miodem oraz witaminą E w proszku.
Całość starannie mieszamy tak, aby miód się rozpuścił. Gotowy tonik przelewamy do buteleczki. Należy go przechowywać w lodówce przez tydzień. Po tym czasie nie będzie już z niego pożytku.
Tak przygotowanym tonikiem przemywamy codziennie skórę twarzy, szyję oraz dekolt. Najlepiej, jeśli używamy go w ten sposób rano i wieczorem. Nasza cera z pewnością wiele zyska za sprawą takiego domowego kosmetyku.
Warto nadmienić, że arbuz dobrze spisuje się w roli okładów na oparzenia słoneczne. Papkę z jego miąższu możemy także wykorzystać jako maseczkę do twarzy. Niektórzy smakosze obawiają się pestek arbuza. Niedawno wyjaśnialiśmy, czy można je jeść.
Canva / gyro
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: O2