Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (61)

Moppet, Getty Images; Screen z filmu na kanale Branch Hill Estate na YouTube

Niezwykła zawartość jajka z internetu

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Charlotte Harrison zdecydowała się kupić swoim dzieciom ogromne jajko, które wyglądało jak nie z tej ziemi. Umieściła je w domowym inkubatorze, aby sprawdzić, czy coś się z niego wykluje. Po 47 dniach wykluło się z niego pisklę emu, które jako dorosły ptak osiąga 1,75 metra wysokości.

Jajka nie są dla nas niczym wyjątkowym, w końcu w sklepach cały czas można nabyć jajka kurze, a niekiedy nawet przepiórcze. Na świecie żyje jednak znacznie więcej ptaków, a niektóre z nich składają wyjątkowe jajka.

Charlotte Harrison przeglądała portale internetowe, gdy nagle jej oczom ukazało się pięknie wyglądające jajko, które natychmiast wymarzyła sobie kupić. Nie myśląc długo, uiściła opłatę i czekała na przesyłkę.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jajko wielkości ludzkiej dłoni

Niebieskie jajko, które po kilku dniach dotarło do Harisson, było ogromne - problemem byłoby objęcie go w całości jedną dłonią. Za jedną sztukę wraz z przesyłką, kobieta zapłaciła niecałe 115 złotych.

Jej celem było sprawdzenie, czy z ogromnego jaja coś może się wykluć. Z tego powodu umieściła je w domowym inkubatorze, który pozwalał utrzymać stałą temperaturę i warunki, imitujące naturalne wysiadywanie przez ptaka.

Projekt bez tytułu - 2021-06-22T151504.098

Czy można kisić ogórki w czasie burzy?

CZYTAJ DALEJ

Przez 47 dni cała rodzina wyczekiwała, aż coś zacznie się dziać z jajkiem. Zniecierpliwieni zaczęli nawet ćwierkać i gwizdać do jaja, aby przyspieszyć rozwój pisklaka. 48 dnia ptak zaczął rozbijać skorupkę od środka i po raz pierwszy mogli zobaczyć go w pełnej okazałości.

Pisklę emu o imieniu Kevin

Z niebieskiej skorupki wychylił się niewielki ptak, który natychmiast był bardzo zżyty z Harisson. - Od momentu narodzin był całkowicie przywiązany do mnie, myślał, że jestem jego matką. Pewnie dlatego, że mnie zobaczył jako pierwszy - powiedziała kobieta.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który nakłania do kupowania określonych produktów. Ten tekst poświęcony został niebywałemu znalezisku, jakie odkryto pod transportem buraków.

Trzeba jednak pamiętać, że dorosłe emu osiąga wzrost nawet 175 cm i dochodzi do wagi 50 kilogramów. Rodzina rozumie, że pewnego dnia będą musieli oddać Kevina do zoo, gdy stanie się zbyt duży, aby trzymać go w domu.

Póki co jednak bardzo mocno przywiązali się do małego mieszkańca i otaczają go należytą opieką. Trzeba jednak pamiętać, że egzotyczne zwierzęta wymagają ogromnej ilości uwagi i opieki, dlatego warto zastanowić się dwa razy, zanim zdecydujemy się na wyklucie emu w domu.

Projekt bez tytułu (62)

Dorosłe emu

Źródło: JohnCarnemolla, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: webniusy.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >