Smakosze.pl
Kaszanka

CCat82, Getty Images

Niezwykłe właściwości kaszanki

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Kaszanka jest wędliną wyjątkowo popularną w kraju nad Wisłą - największe ilości krwistej kiełbasy spożywamy w okresie długiego weekendu. Wtedy też wyciągamy z naszych garaży grille i rozpoczynamy sezon grillowy. Okazuje się, że zawiera ona w sobie dużo do

Kaszanka niezmiennie cieszy się popularnością wśród jej smakoszy, którzy kochają ją za charakterystyczny smak oraz konsystencję. Jeśli należysz do tego grona miłośników, masz ogromne szczęście, ponieważ ten mięsny wyrób ma wiele pozytywnych właściwości. 

Wizja jedzenia kiełbasy złożonej z kaszy, podrobów oraz krwi nie zachwyca każdego, jednak mogą oni zmienić zdanie, gdy dowiedzą się, co można zyskać na okazjonalnym zjadaniu kaszanki. Szczególnie zachwyceni mogą być anemicy i rekonwalescenci.

Pozytywne aspekty kaszanki

Pomimo powszechnej opinii, jakoby wyrób ten miał być złożony z wysoko przetworzonych składników, prawda jest zupełnie inna. Podroby i krew należą do najmniej przerobionych produktów, dlatego kaszanka jest doskonałym pomysłem na pożywny obiad. 

Wędlina ta jest świetnym źródłem żelaza hemowego, który ma bardzo ważną rolę w produkcji czerwonych krwinek. Jeśli cierpisz więc na anemię, bądź w ostatnim czasie czujesz się osłabiony po chorobie, kaszanka może być niezłym sposobem na powrót do sił.

W podrobach znajduje się wiele cennych minerałów i witamin, które ciężko znaleźć w tak dużym natężeniu w innych produktach spożywczych. Sama kiełbasa wykazuje zdolności odkwaszające organizm, co szczególnie ważne może okazać się dla chorych na refluks.

Potrzebujesz więcej interesujących newsów? Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy, ile zarabiają podstawowi pracownicy sieci sklepów Lidl. W tym tekście informujemy fanów wczesnego grzybobrania gdzie oraz jakie grzyby pojawiają się już w lasach. 

Źródło: mesteban75, Getty Images

Kasza gryczana 

Kasza gryczana, która jest bardzo istotnym składnikiem całej kiełbasy, wypełniona jest błonnikiem. Substancja ta doskonale wpływa na pracę jelit, przyspiesza metabolizm i reguluje wchłanianie cukrów i tłuszczów do organizmu, co mocno ułatwia proces chudnięcia.

W kaszy obecne są również witaminy z grupy B, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, dobrą pamięć oraz łatwą koncentrację. Dodatkowo pełna jest witamin A oraz E, a także minerałów takich jak: cynk, potas, fosfor, wapń i miedź.

Kto nie powinien jeść kaszanki?

Ludzie mający spore problemy z nadwagą, chorobami układu krwionośnego czy podwyższonym cholesterolem, muszą ostrożnie jeść kaszankę. Są w niej spore ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, które negatywnie wpływają na pracę żył i mogą doprowadzać do groźnych zatorów. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: porady.interia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >