Smakosze.pl
ogórki

pixabay/_Alicja_

Niezwykłe zastosowanie obierków z ogórków

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Obierki z ogórka najczęściej lądują w koszu, co jest sporym błędem okazuje się, że mogą mieć wiele cennych zastosowań. Okazuje się, że skórka z tego warzywa można wykorzystać m.in. w naszym ogrodzie i odstraszyć niechciane szkodniki.

Bardzo często wyrzucamy je do kosza, a możemy wykorzystać na wiele interesujących sposobów. Nie zawsze zdajemy sobie sprawy, ile cennych właściwości mogą mieć obierki po warzywach. Skórkę z ogórka z powodzeniem wykorzystamy w naszym ogrodzie.

Jak wykorzystać obierki z ogórków w ogrodzie?

Skórka z ogórka może odstraszyć mrówki. Te owady pojawiają się w naszych ogrodach dość niespodziewanie i powodują liczne szkody. Walka z nimi jest po prostu dość uciążliwa. Zamiast inwestować w drogie środki owadobójcze, wysyp w ogrodzie obierki z ogórków!

W obierkach znajdują się kukurbitacyny. Ta substancja działa drażniąco na mrówki. Zapach obierków ich skutecznie sprawia, że te owady tracą węch, co sprawia, że po prostu nie mogą się z sobą komunikować.

Jeśli chcesz się pozbyć mrówek z ogrodu, wystarczy, że rozsypiesz obierki w wybranych przez siebie miejscach! Możesz je również przetrzeć nimi progi swojego mieszkania. Dzięki temu unikniesz nieproszonych gości w swoim domu! Skórka ogórka sama w sobie kryje wiele cennych dla zdrowia składników odżywczych. Zdradzamy poniżej, jakie są korzyści z jej spożywania.

Dlaczego warto sięgać po skórkę z ogórków?

Najczęściej ląduje w koszu, a tymczasem może ją wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów lub zjeść! Sama w sobie nie jest niestety zbyt smaczna, dlatego absolutnie nie zalecamy jeść całych obierków!

Lepiej jest po prostu dobrze wyszorowane, ale nieobrane kawałki ogórka wrzucić do naszej ulubionej sałatki. Dzięki temu dostarczymy naszemu organizmowi sporą dawkę błonnika, który właśnie znajduje się w skórce.

Ten składnik doskonale wpływa na naszą gospodarkę jelitową. Szczególnie jest polecany tym osobom, które mają problemy z nieregularnym wypróżnianiem oraz zaparciami.

[EMBED-19]

Skórka z ogórka zawiera również sporą dawkę witaminy K, która jest odpowiedzialna za prawidłowe krzepnięcie krwi. Ma ona bardzo pozytywny wpływ na nasz układ krążenia. Zapobiega m.in. odkładaniu się płytek miażdżycowych w tętnicach.

Na naszej stronie znajdziesz jeszcze więcej interesujących artykułów. Niedawno zdradzaliśmy, dlaczego nasze babcie chowały cebulę do pończoch oraz podawaliśmy przepis na soczystą wątróbkę.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: parenting wp/ żywienie. abc zdrowie

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefined

Podobne artykuły

naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >
Grzyby o odpychającej goryczy

Porady

Goryczak żółciowy - grzyb, którego lepiej omijać

Czytaj więcej >
kawa w upały

Porady

Czy można pić kawę w upalne dni?

Czytaj więcej >