Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Nigdy tak nie rób z torebką po herbacie. Ekspertka wytknęła Polakom poważny błąd
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 04.11.2023 22:42

Nigdy tak nie rób z torebką po herbacie. Ekspertka wytknęła Polakom poważny błąd

herbata
TikTok/@ewabrok

Picie herbaty może wywołać pewną kłopotliwą sytuację. Zastanawialiście się, co zrobić z torebką po herbacie? Takie pytanie może się pojawić np. podczas spotkania biznesowego, czy rodzinnego, w którym bierzemy udział. Ekspertka ujawnia, czego nigdy nie robić ze wspomnianą torebką po lubianym napoju. 

Co zrobić z torebką po herbacie?

Picie herbaty dostarcza nam smaku i przyjemności. Bywa relaksującym rytuałem i elementem spotkań rodzinnych, czy biznesowych. Jednak jak się okazuje, picie tego napoju może być też nieco kłopotliwe. Co mamy zrobić z torebką po herbacie?

Czy odłożyć ją na talerzyk? Niektórzy nawet próbują trafić wspomnianą torebką na łyżeczkę. Potem czynią pewne akrobacje i owijają torebką rączkę sztućca. Ekspertka Ewy Brok wytyka właśnie to zachowanie w filmiku, który opublikowała na TikToku. 

Canva/Alexey Borodin
Canva/Alexey Borodin
Wydrążam kajzerki i wbijam do nich jajko. Cała rodzina czeka, aż znowu zrobię to śniadanie

Nigdy tego nie rób z torebką po herbacie

Ewa Brok, która zajmuje się Etykietą Biznesową, podkreśla, by nigdy nie zawijać torebki po herbacie na łyżeczce. Przy okazji takich akrobacji wyciskamy jeszcze płyn, który znajduje się we wspomnianej torebce. Według ekspertki takie zachowanie jest niewskazane i źle wygląda.

Co zrobić z torebką po herbacie? Jeśli nie mamy oddzielnego talerzyka, na który ta mogłaby trafić, to warto chwilę poczekać aż odcieknie z niej nadmiar płynu. Po chwili możemy ją odłożyć na łyżeczkę i dalej na talerzyk.

Herbata i cytryna to też problem przy stole

Warto też wiedzieć, że herbaty nie podajemy z cytryną w środku, jeśli w filiżance jest torebka. Natomiast z herbaty zimowej zjadamy tylko dodatki, które łatwo możemy włożyć na łyżeczkę. Pod żadnym pozorem nie wyciągamy z kubka grejpfrutów, gdy wypijemy herbatę.

Jeśli na spotkaniu do herbaty dostajemy ciasteczko, to nie zamaczamy go w herbacie. Rady specjalistki od Etykiety Biznesowej mogą nam ułatwić życie podczas różnych oficjalnych sytuacji. Z takimi podpowiedziami herbata będzie od razu lepiej smakować. Pisaliśmy o herbacie z pieprzem. Podawaliśmy przepis na herbatę odchudzającą. 

Źródło: TikTok/@ewabrok