Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Odwiedził restaurację po Kuchennych Rewolucjach. Zupełnie nie zgodził się z opinią Gessler
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 28.03.2023 18:08

Odwiedził restaurację po Kuchennych Rewolucjach. Zupełnie nie zgodził się z opinią Gessler

jedzenie w restauracji po Kuchennych Rewolucjach
screen z filmu na kanale YouTube KSIĄŻULO

Zastanawiacie się czasem, jak smakuje jedzenie w restauracji, która przeszła Kuchenne Rewolucje? Youtuber z kanału KSIĄŻULO postanowił sprawdzić to na własnej skórze. Okazało się, że nie wszystko wygląda tak różowo, jak Magda Gessler obiecywała na antenie. Za skórę zalazła smakoszowi szczególnie klasyczna, włoska carbonara.

Czy Kuchenne Rewolucje pomogły białostockiej restauracji?

Angelino Chleb i Wino to włoska knajpka znajdująca się w Białymstoku. Niedawno pozytywnie przeszła test Kuchennych Rewolucji u samej Gessler. Kulinarna celebrytka ochrzciła ją wtedy najlepsza włoską restauracją w Polsce. Po skończonej degustacji youtuber, którego powyższe zdjęcie pochodzi z kanału YouTube KSIĄŻULO, ze stanowczością zaprzeczył takiemu stwierdzeniu.

Strzelczyk pokazał, jak łatwo zrobić majonez. Nie można tylko popełnić 1 błędu

Jak wypadły makarony serwowane w restauracji po Kuchennych Rewolucjach?

Prezentowana restauracja słynie przede wszystkim z makaronów. To właśnie one wiodły prym w trakcie Kuchennych Rewolucji. KSIAŻULO na tapetę wziął 3 spośród wielu dostępnych w menu. Pozostawiły dość mieszane uczucia.

Na pierwszy ogień poszedł wegetariański makaron z pieczonym bakłażanem. Smak dopełniały oliwki, ser pecorino i pikantny sos pomidorowy. Jak wypadła pasta oferowana w restauracji?

Youtuber pochwalił smak całej potrawy. Był on ponoć bogaty i z każdym kęsem dostarczał nowych wrażeń. Mimo braku dodatku mięsnego, danie okazało się zadziwiająco sycące. Ta pozycja zasłużyła na bardzo dobrą ocenę.

Dalej niestety było nieco gorzej. Postawiona na stole carbonara okazała się makaronem z jajecznicą. Prawdopodobnie na kuchni ktoś popełnił błąd, przez co jajka zanadto ścięły się w daniu. Gdyby nie to potknięcie, pasta zrobiłaby dużo lepsze wrażenie.

Ostatnim testowanym makaronem z menu Kuchennych Rewolucji było gnocchi z pesto bazyliowym. Na pierwszy rzut oka udana pozycja traciła z każdą minutą. Nieco mdły smak dał się we znaki, szczególnie przy sporej porcji. Na plus zasłużyła natomiast lekka i przyjemna konsystencja całości.

Jakie jeszcze dania z Kuchennych Rewolucji zamówił w restauracji youtuber?

Makarony serwowane w restauracji trafiły w środek degustacyjnego menu. Biesiada zaczęła się od zupy grzybowej. Degustator nie szczędził pochwał na jej temat. Z chęcią wróciłby do lokalu właśnie na talerz tej esencjonalnej potrawy.

Desery serwowane w Białystoku również zasłużyły na uznanie. Zarówno panna cotta, jak i tiramisu zadowoliły wymagające bądź co bądź podniebienie. Mocny początek i końcówka, dyskusyjny środek wizyty. Jaki werdykt wydał KSIĄŻULO na pupilka z Kuchennych Rewolucji?

Restauracja jest z całą pewnością godna polecenia. Mimo potknięć spodziewać się po niej można raczej przyjemnego posiłku. Ceny są w pełni akceptowalne, zwłaszcza przy oferowanej jakości dań. Do ideału jednak trochę brakuje.

Youtuber nie zgodził się, by Angelino Chleb i Wino było najlepszą restauracją włoską w Polsce. Nie odmówił jej jednak takiego miana na poziomie lokalnym, czyli w Białymstoku. Czy uchybienia były czystym przypadkiem, a może zwyczajnie nie trafiono w osobliwe gusta testującego? Zapraszamy do sprawdzenia tego intrygującego miejsca osobiście i wyrobienia sobie własnej opinii. 

Jak przez krytyków-amatorów została oceniona najlepsza restauracja w Polsce? Niezwykle kosztowna pizza zebrała zaskakującą opinię.

carbonara.png
Canva / Adam Calaitzis

Źródło: YouTube KSIĄŻULO