Smakosze.pl
Baton

bhofack2, Getty Images Pro

Okropne znalezisko w znanym batoniku

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Batonik jest doskonałym sposobem na szybką i smaczną przekąskę, która nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwa w transporcie. Gdy kobieta z Texasu w USA ugryzła batonik, natychmiast poczuła głośne chrupnięcie. Okazało się, że w popularnym batoniku karmelowym znajdował się ludzki ząb.

W polskich sklepach wybór batoników jest ogromny - większość z nich zawiera czekoladę, lecz nadzienie czy dodatki różnią się diametralnie. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, nawet ci, którzy nie lubią słodyczy. Można w końcu znaleźć batony z bardziej słonym smakiem. 

Niestety, jak to bywa w branży spożywczej, producenci niekiedy zaliczają wpadki i produkują jedzenie z wadami. Źle dobrany skład, nieodpowiednie proporcje czy błędne przechowywanie, zdarzają się nawet najlepszym. W poniższej historii popełniono jednak zbyt duży błąd.

Batonik z okropnym znaleziskiem

Sue Calhoun mieszka w stanie Texas w USA. Pewnego dnia wybrała się do stacji benzynowej, gdyż wraz z partnerem wyjeżdżali na wycieczkę - potrzebowali więc zaopatrzyć się w paliwo, napoje oraz żywność. Jednym z produktów był felerny batonik. 

Gdy Sue wgryzła się w niego, poczuła nagle silne chrupnięcie, którego się nie spodziewała. Batonik nie powinien bowiem zawierać żadnych wafelków ani orzeszków - był wypełniony kremem nugatowym oraz ciągnącym się karmelem. Gdy zaniepokojona wypluła kęs, jej oczom ukazał się ludzki ząb.

Natychmiast krzyknęła z obrzydzeniem i, jak relacjonuje, do dzisiaj wzdryga się na samą myśl o tamtym batonie. Gdy emocje opadły, postanowiła rozwiązać sprawę bezpośrednio z firmą odpowiedzialną za wyprodukowanie słodkiej przekąski. 

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został AgroUnii, która krytykuje dostępne w sklepach sieci Biedronka warzywa.

Baton z zębem. Źródło: twitter.com/byRHSin

Sue poinformowała producenta

Z początku kobieta chciała wysłać batonik i zęba do firmy, aby móc pokazać dowód. Szybko zmieniła jednak plany, uważając, że producent może przetrzymać batona, co uniemożliwi jej dochodzenie do prawa o odszkodowanie oraz innych roszczeń.

Dlatego zamiast wysłania batona i zęba do producenta, udała się z nim do swojego dentysty, wobec którego ma sporo zaufania. Kobieta chciała, aby specjalista przebadał jej przykre znalezisko i coś więcej o nim opowiedział.

Do dzisiaj Sue nie uzyskała wiedzy na temat tego, jak ludzki ząb mógł znaleźć się w tak bardzo popularnym batonie. Z pewnością następnym razem zastanowi się dwa razy, zanim ugryzie kolejnego batonika. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: newsy.gotujmy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >
Brudne jajka

Produkty

Dlaczego na niektórych jajkach są widocznie nieczystości?

Czytaj więcej >
Seler z liśćmi

Produkty

Jak wykorzystać liście selera korzeniowego?

Czytaj więcej >

Produkty

Ustawa zakazująca handlu w niedzielę zostanie uszczelniona, jest projekt

Czytaj więcej >