Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-28T130245.993

bhofack2, Getty Images

Otruła najbliższych czekoladą z arsenem

28 Czerwca 2021

(Ostatnia zmiana: 7 Lipca 2021)

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Gorąca czekolada, którą przygotowała Mary Frances Creighton, zabiła jej 47-letnią teściową oraz nastoletniego syna Creighton. Okazało się, że kobieta dodawała do deserów arszenik, czyli silną truciznę. Co ciekawe, przez lata uważano tę substancję za lekarstwo - już w starożytności podawano ją, chociażby na łuszczycę.

Gorąca czekolada doskonale rozgrzewa w zimne dni, dlatego często podawana jest zimą - siadając przy kominku z kubkiem parującego napoju ciężko o przyjemniejszy i bardziej przytulny klimat.

Nie każdy mógł się mimo wszystko czuć bezpiecznie w takiej scenerii, gdy w jego pobliżu przebywała Mary Frances Creighton, nazywana przez media "Borgii z Long Island" - przydomek nadany został jej na cześć renesansowej rodziny Borgiów, którzy umiłowali sobie arszenik jako główny sposób eliminowania przeciwników.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Gorąca czekolada zabiła 47-latkę i nastolatka

Mary Frances Creighton przez lata potrafiła wymykać się wymiarowi sprawiedliwości. Jej ulubioną metodą zabijania było podanie arszeniku - bezwonnej i bezsmakowej substancji, która wywołuje objawy zatrucia pokarmowego.

Creighton podawała arszenik przy pomocy gorącej czekolady, czekoladowych puddingów i innych deserów, zawierających czekoladę. W 1920 roku zabiła przy ich pomocy swojego nastoletniego syna oraz zamożną teściową.

Projekt bez tytułu - 2021-06-27T202824.870

Jakie są najlepsze zamienniki maggi?

CZYTAJ DALEJ

Po 3 latach namówiła do wprowadzenia się do niej jej nastoletniego brata. Po jakimś czasie chłopiec zaczął odczuwać bóle brzucha oraz suchość w ustach. Szybko zmarł w ogromnych męczarniach i konwulsjach, a jego siostra zgarnęła polisę na życie o wysokości 1000 dolarów, co w tamtych czasach było małą fortuną.

Trucicielka pozostała na wolności

Niedługo po powyższych wydarzeniach na policję wpłynął anonimowy list, w którym autor nazwał Creighton kłamczuchą. Następnie ekshumowano zwłoki, przebadano je i wykryto w nich obecność arszeniku. Mimo to kobieta nie przyznała się do zabójstw i pozostała na wolności jeszcze wiele lat.

Arszenik jak lekarstwo

W starożytności arsen, czyli jedna z form arszeniku, stosowany był w formie kropli na chorobowe zmiany skórne. W taki sposób wykorzystywano jego silne właściwości żrące. W niewielkich ilościach arsen nie jest w stanie zaszkodzić.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

W historii znane są jednak przypadki, kiedy ludzie chętnie przyjmowali najróżniejsze specyfiki z arsenem, które miały pomagać na malarię, nerwobóle, nowotwory i wiele innych. W większości takich przypadków pacjent szybko odczuwał potężne skutki uboczne arszeniku.

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T114832.000

Źródło: travellinglight, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: medonet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Smutne doniesienia cukierników przed tłustym czwartkiem

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wybrać dobrej jakości wędlinę w sklepie?

Czytaj więcej >
brukiew

Produkty

Dlaczego warto jeść brukiew i jak ją przyrządzić?

Czytaj więcej >
proszek do pieczenia

Produkty

Czym różni się soda od proszku do pieczenia?

Czytaj więcej >
czarny bez

Produkty

Dlaczego warto zimą sięgać po syrop z czarnego bzu?

Czytaj więcej >

Produkty

Czym jest biały nalot na czekoladzie?

Czytaj więcej >