Pomidorówka według przepisu Magdy Gessler
Magda Gessler bez wątpienia doskonale wie, czym powinna charakteryzować się idealna pomidorówka. Okazuje się, że gwiazda przygotowuje ją zupełnie inaczej. Słynna restauratorka wzbogaca zupę o ubitą śmietanę. Efekt powala na łopatki.
Pomidorówka jest nie lada specjałem. W każdym domu przygotowuje się ją odrobinę inaczej. Magda Gessler podczas jednego z wywiadów zdradziła swój sposób na idealną zupę pomidorową. Specjał momentalnie zniknie z talerzy.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Jak Magda Gessler robi pomidorówkę?
Nie da się ukryć, że kultowa pomidorówka wiedzie prym wśród swojskich potraw. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis od Jakuba Kuronia . Dziś sięgniemy po sposób, którym podzieliła się sama Magda Gessler.
Na internetowej stronie Kuchennych Rewolucji można znaleźć wypowiedź Magdy Gessler, która pochodzi z wywiadu dla czasopisma Przyjaciółka. Słynna restauratorka wyznała, że jej pomidorówka charakteryzuje się dodatkiem w postaci ubitej śmietany .
- Nie zagęszczam, broń Boże, śmietaną. Ubijam ją. Jest jej wtedy mniej. Łyżkę śmietany kładę na wierzch, do tego sporo kopru - powiedziała Magda Gessler przytaczana na stronie Kuchennych Rewolucji. Jakie składniki będą nam potrzebne do przygotowania idealnej pomidorówki?
-
1 kg żeberek
-
1,5 l wody
-
duży seler
-
4 pory
-
8 marchewek
-
6 pietruszek
-
opalona cebula
-
ćwiartka kapusty włoskiej
-
pęczek pietruszki
-
pęczek koperku
-
800 g pomidorów
-
80 g masła
-
100 ml soku z kiszonej kapusty
-
liście laurowe
-
ziele angielskie
-
pieprz ziarnisty
-
odrobina soli
-
cukier
Pomidorówka wyjdzie lepiej niż kiedykolwiek
Na początku musimy przyrządzić bulion. W tym celu żeberka gotujemy z dodatkiem włoszczyzny i przypraw. Wywar powinien delikatnie pykać na małym ogniu przez przynajmniej 1,5 godziny . W tym czasie przygotujemy pomidory.
Pomidory obieramy ze skórki. Kroimy je na mniejsze kawałki i podgrzewamy na rozgrzanym maśle . Możemy je również wzbogacić o kilka ząbków czosnku. Wówczas pomidorówka będzie jeszcze bardziej apetyczna.
Tak przygotowane pomidory dusimy na małym ogniu. Mieszamy je od czasu do czasu. Powinniśmy uzyskać dosyć płynną konsystencję . Jeśli mieszanka będzie zbyt kwaśna, wówczas możemy dodać do niej odrobinę cukru.
Gotowy wywar przecedzamy przez sitko. Ponownie go podgrzewamy i dodajemy sok z kapusty. Całość wzbogacamy o duszone pomidory. Na koniec ubijamy śmietanę, którą nakładamy dopiero na talerzu z zupą. Godny uwagi jest również przepis od Karola Okrasy .
Canva / warrengoldswain
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: kuchennerewolucje.tvn.pl