Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Posyp nim ogórek. Będzie smakować dokładnie tak jak arbuz
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 22.06.2024 16:27

Posyp nim ogórek. Będzie smakować dokładnie tak jak arbuz

ogórki
Fot. Canva/Olga Kriger

Ogórek, który smakuje jak arbuz? To możliwe. Wystarczy posypać, go jednym składnikiem, który masz w swojej kuchni. Efekt zaskoczy każdego, a być może ogórki zastąpią nawet ten soczysty owoce. Wypróbuj sposób i o arbuzowym smaku ogórków przekonaj się sama.

Ogórki nie tylko do słoików

Sezon na ogórki rozpocznie się już za chwilę. Większość z nich trafi zapewne do ogórków, z których kucharki przygotują kiszone lub małosolne przetwory na zimę. Nie każdy jednak wie, że z ogórków można stworzyć także… arbuza.

Choć brzmi to dziwnie i może zaskoczyć każdego, warto zaryzykować i spróbować ogórków o smaku arbuza. Szczególnie że ich przygotowanie nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy jeden składnik. 

cukier.jpg
Fot. Canva/422737
Gołąbki siostry Anieli to prawdziwe niebo w gębie. Jej sposób na farsz jest genialny

Jeden składnik zmienia smak

Ogórki będą smakowały jak arbuz, jeżeli posypiesz je cukrem. Patent pochodzi z Internetu i jest możliwy z jednego powodu. Ogórki i arbuzy pochodzą z rodziny dyniowatych i właśnie dlatego po dodaniu cukru smakują podobnie. Szczególnie że oba ten owoc i warzywo są bardzo podobne pod względem budowy. Oba mają przecież soczysty miąższ i zieloną skórkę. Pamiętaj jednak, że obrócenie sytuacji - arbuz z solą - nie smakuje już tak dobrze. 

Ogórki i arbuzy od dawna występują razem

Połączenie ogórka i arbuza istnieje od dawna. I to naturalnie. W Meksyku występuje cucamelon, który znany jest również pod nazwą ogórek meksykański. Z zewnątrz wygląda jak mały arbuz, ale miąższ przypomina ten znany z ogórka. Co ciekawe warzywo w smaku nie przypomina ani ogórka ani arbuza. Jest kwaśne, ale wkrada się tam także smak melona. Sprawdź

cucamelon.jpg
Fot. Canva/Fudio