Smakosze.pl
Ogórki wyrosną jak na drożdżach

Canva / Vitalii Marchenko

Prosty sposób na obfite zbiory ogórków

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ogórki często goszczą na naszych stołach. Rzecz jasna najlepiej smakują takie, które posadzimy samodzielnie. Jeśli chcesz, aby zbiory były wyjątkowo obfite, koniecznie wypróbuj nawóz na bazie drożdży.

Nie od dziś wiadomo, że ogórki z własnego ogródka dają najwięcej satysfakcji, a oprócz tego wyróżniają się lepszymi walorami smakowymi. Każdy, kto zajmuje się samodzielną uprawą, powinien zadbać o odpowiednie nawożenie warzy. Warto wykorzystać domowy nawóz.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Ogórki wyrosną jak na drożdżach

Bez wątpienia ogórki zajmują szczególne miejsce w kulinariach. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy regularnie sięgają po pyszne warzywa w różnych odsłonach. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na zupę na bazie ogórków i rzodkiewek.

Liczne grono smakoszy decyduje się na samodzielną uprawę warzyw we własnym ogródku. Ogórki często goszczą na naszych grządkach. Oczywiście potrzebują one odpowiednich warunków do wzrostu. Dzięki nawozom dostarczamy im niezbędnych składników odżywczych.

Mało kto spodziewałby się, że nawóz na ogórki można z łatwością przygotować w domowym zaciszu. Główną rolę będą odgrywały w nim drożdże. Niepozorna mikstura sprawia, że ogórki lepiej rosną. Dzięki temu zbiory będą bardziej obfite.

pilne-1616323242

Masowe zatrucie pokarmowe w Charkowie po zjedzeniu sushi

CZYTAJ DALEJ

Nawóz na bazie drożdży wzbogaca glebę w składniki odżywcze, zwiększa odporność sadzonek oraz przyśpiesza ich wzrost. Oprócz tego jego zaletą jest nisko koszt przygotowania. Jakie składniki będą nam potrzebne do stworzenia nawozu na ogórki?

  • 1 g suchych drożdży

  • 5 g cukru

  • 1 l ciepłej wody

Ogórki wyrosną jak nigdy dotąd

Ogórki wyrosną jak nigdy dotąd

Canva / Vitalii Marchenko

Prosty przepis na niezawodny nawóz na ogórki

Domowy nawóz przygotujemy bez najmniejszych problemów. Każdy powinien sobie poradzić z niniejszą recepturą. Wystarczy, że drożdże i cukier rozrobimy w wodzie. Mieszankę pozostawiamy na dwie godziny w ciepłym miejscu.

Kiedy czas dobiegnie końca, miksturę rozcieńczamy w 5 litrach wody. Wszystko wylewamy na korzenie naszych ogórków. Warto nadmienić, że w przypadku świeżych drożdży wystarczy 50 g rozpuścić od razu w 5 litrach wody.

Tego typu nawóz można stosować z pewnymi ograniczeniami. Zaleca się, by nie używać go częściej niż 3 razy w ciągu sezonu. W przeciwnym wypadku nasze ogórki mogą się zepsuć. Godny uwagi jest również nawóz na bazie pokrzywy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Smak Dnia

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >