Biała kiełbasa bez pękania
Canva.com / TeresaKasprzycka

Prosty sposób na ugotowanie białej kiełbasy bez pękania

Smakowita biała kiełbasa jest jednym z wielkanocnych klasyków, którego nie może zabraknąć w trakcie świąt. Niestety, czasami podczas gotowania i pieczenia mięsny specjał pęka. Okazuje się, że można temu zapobiec.

Nie da się ukryć, że biała kiełbasa uchodzi za kulinarny szlagier, który cieszy się sporą popularnością wśród smakoszy. Nietrudno natknąć się na osoby, które z miłą chęcią spałaszowałyby ten frykas. Co zrobić by nie pękał w trakcie przygotowywania?

Prosty sposób na uniknięcie kulinarnej klapy

Jedzenie to nie tylko fantastyczny smak. Potrawy muszą też odpowiednio się prezentować. Wygląd dania jest zachętą do konsumpcji. Niekiedy, pomimo naszych starań, gotowanie kończy się rozczarowaniem. Przykładem jest popękana biała kiełbasa.

Bez wątpienia pęknięta biała kiełbasa nie wygląda zbyt apetycznie. Można jednak tego uniknąć. Najprostszym sposobem jest nakłucie jej skórki przy użyciu wykałaczki. Wówczas możemy ją gotować lub piec bez większych obaw.

Biała kiełbasa może być przygotowana na rozmaite sposoby. Dziś sięgniemy po niezawodny przepis, który sprawi, że nasz wielkanocny specjał wywoła zachwyt u najbliższych. Istotne są nawet najmniejsze detale. Na początku musimy zaopatrzyć się w odpowiednie składniki.

Czy w sklepach pojawią się nowe obostrzenia?Czy w sklepach pojawią się nowe obostrzenia?Czytaj dalej
  • 500 g białej kiełbasy
  • 1 l wody
  • 3 liście laurowe
  • 4 ziarna ziela angielskiego
  • 4 ziarna pieprzu
  • 2 ząbki czosnku

Białą kiełbasa

(Canva.com / AHatmaker)

Wielkanocna biała kiełbasa wyjdzie obłędnie

Na początku skórkę białej kiełbasy musimy nakłuć przy użyciu wykałaczki lub widelca. Garnek napełniamy wodą. Dodajemy do niej przyprawy i rozgniecione ząbki czosnku. Dzięki takiemu urozmaiceniu biała kiełbasa będzie o wiele smaczniejsza.

Kiedy w wodzie zaczną pojawiać się bąbelki, umieszczamy w niej białą kiełbasę. Najlepiej, jeśli wywar będzie miał temperaturę około 90 stopni Celsjusza. Kiełbasę gotujemy pod przykryciem przez około 20 minut.

Gotowanie na małym ogniu, także pozwoli uniknąć nam pęknięcia smakołyku. Biała kiełbasa jest gotowa, gdy otaczający ją flak będzie miał szarawy kolor. Samo mięso również powinno posiadać taką barwę.

Wielkanoc już niebawem. Warto się na nią odpowiednio przygotować. Pomoże nam w tym sieć supermarketów Biedronka, która ruszyła ze świąteczną ofertą. Podczas jedzenia białej kiełbasy niektórzy smakosze nie wiedzą, czy flak także można spałaszować. W jednym z naszych artykułów rozwialiśmy wątpliwości.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Kulinarne Przeboje; Przepisy

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł