Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Przetestowali zapiekanki w Krakowie. O czterech wyrazili się bardzo jasno

Przetestowali zapiekanki w Krakowie. O czterech wyrazili się bardzo jasno

Zapiekanki z Krakowa pod lupą
Screen z filmu na kanale YouTube KSIĘŻULO

Zapiekanki są kultową przekąską, którą z chęcią uraczy się nie jeden smakosz. Dwójka youtuberów zdecydowała się na ocenę krakowskich rarytasów dostępnych w Okrąglaku. Spróbowali niemal wszystkich, ale tylko 4 naprawdę ich zachwyciły. 
 

Co charakteryzuje dobre zapiekanki?

Klasyczna zapiekanka powinna składać się z dobrej bułki, farszu pieczarkowego i sera. Książulo wraz z towarzyszem podczas testu kultowego dania typu fast food wnikliwie oceniali ich doprawienie i świeżość. Zwracali też uwagę na ketchup, którym zazwyczaj polewa się przysmak.

Sprawdzili niemal wszystkie dostępne w krakowskim Okrąglaku opcje i wybrali aż 4 miejsca, które ich zdaniem są godne polecenia. W większości przypadków byli zgodni.

Zapomnij o gotowaniu. Kilka ruchów nożem, 20 minut i obiad z grilla gotowy

Jakie są 4 najlepsze zapiekanki w Krakowie?

W rankingu zaprezentowanym na youtubowym kanale KSIĄŻULO dwójka twórców zdecydowała się na ocenę zapiekanek oferowanych we wszystkich punktach Okrąglaka. Jednym z pierwszych miejsc, które odwiedzili, był Piecyk:

Intensywny smak pieczarek [...] sera jest odpowiednio [...] Bardzo przyjemna - recenzuje zapiekankę Książulo.

Zapiekanka kosztowała 7 złotych i stanowiła połowę regularnej porcji. Po minach jedzących widać było jednak, że warta jest swojej ceny.

W kolejnej rundzie chłopaki odwiedzili Lajkonik Bar Oko, gdzie zamówili klasyczną wersję za 11 złotych:

Dużo sera, buła jest dobra, ketchup nie jest najgorszy. Jest przyprawa. Mnie smakuje, ale wolałbym bez tej przyprawy - relacjonuje Książulo.

Po chwili dodaje jeszcze, że atutem tej propozycji jest też spora ilość farszu.

W kolejnym punkcie - tym razem jest to Endzior - zaletą zapiekanki była naprawdę dużą ilość sera i niesamowicie miękka bułka, którą nie można byłoby zranić sobie wnętrza ust. Twórcom nie umknął fakt, że do okienka ustawiła się spora kolejka. To też jest dobra recenzja.

Na sam koniec zostawili propozycję od Baru Zapiexa, która również miała sporo zalet:

Jest dużo buły, ale też farszu sporo. Dobra jest. Bardzo dużo sera — mówi zadowolony Książulo.

Widać wyraźnie, że — mimo zmęczenia testami — je z przyjemnością.

Co cechowało zapiekanki, które nie spodobały się testerom?

Największym problemem była świeżość bułki lub wyraźna jej przewaga nad ilością farszu. Trudno się nie zgodzić — przesuszone pieczywo utrudnia konsumpcję i sprawia, że zapychamy się przysmakiem, zamiast komfortowo go przegryzać.

Nie do przyjęcia dla twórców było też używanie taniego ketchupu, który miał blady kolor i dość płynną konsystencję.

Jeden z lokali „podpadł” natomiast brakiem obsługi przez dłuższą chwilę. Po chwili oczekiwania youtuberzy zrezygnowali z zakupu. Podobnie zresztą zrobili inni klienci.

Na naszej stronie znajdziecie przepisy na dania typu fast food. Szczególnie polecamy sprawdzony patent na ciasto na pizzę. Spróbujcie także koniecznie frytek belgijskich proponowanych przez Roberta Makłowicza — wychodzą lepsze niż te oferowane w niejednym lokalu.

Krakowskie zapiekanki ocenione.png
canva/rlat

Źródło:  YouTube/ KSIĄŻULO