Smakosze.pl
Przyprawa na odchudzanie

Pixabay / mattyphotographyy

Niesamowicie popularna przyprawa wspomaga odchudzanie

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Mało kto spodziewałby się, że uwielbiana przyprawa działa w taki sposób. Badania potwierdzają, że kminek wspiera odchudzanie. Każdy, kto chciałby zgubić zbędne kilogramy, powinien dodawać go do dań. Efekty mogą mocno zaskoczyć.

Nie da się ukryć, że nawet jedna przyprawa potrafi znacząco wpłynąć na smak naszych potraw. Kuchnia bez takich dodatków byłaby zwyczajnie nudna. Okazuje się, że jedna przyprawa pomaga w zgubieniu zbędnych kilogramów.

Przyprawa wspomagająca odchudzanie?

Każda przyprawa cechuje się wyjątkowym smakiem. Wiele spośród nich mają wyjątkowe właściwości, które znacząco wpływają na nasz organizm. Dobrym przykładem są, chociażby liście laurowe, z których można przygotować napar.

Niejednokrotnie niepozorna przyprawa wywoływała u nas zaskoczenie. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jaki zastosowanie ma kurkuma. Dziś pod lupę weźmiemy inny smakowy dodatek. Mowa o kminku.

Kminek to wyjątkowa przyprawa, która często gości w naszych daniach. Jej dodatek sprawia, że mniej doskwierają nam wzdęcia. Ponadto swojskie tłuste potrawy są lepiej przyjmowane przez nasz organizm.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Twoje Nowinki, Uniwersytet Medyczny w Iranie przeprowadził badanie. Obejmowało ono dwie grupy kobiet z nadwagą. Każda liczyła 44 osoby. Wszyscy otrzymywali posiłki o wartości mniejszej niż 500 dziennie.

Jak przyprawa zadziałała na badanych?

Sproszkowana przyprawa znajdowała się w jedzeniu jednej z grup. Kminek był dodawany do jogurtu. Po trzech miesiącach przeanalizowano wyniki badań. Naukowcy doszli na ich podstawie do wniosku, że przyprawa może wspomagać odchudzanie.

Osoby, które otrzymywały jogurt z kminkiem, straciły o 14,64% więcej tłuszczu, niż grupa niejedząca tej przyprawy. Nietrudno się domyślić, że za taki stan rzeczy odpowiada kminek. Wszystko za sprawą substancji, którą zawiera.

Portal Twoje Nowinki wyjaśnia, że przyprawa w swoim wnętrzu skrywa sporo fitosteroli. Substancje te zapobiegają gromadzeniu się cholesterolu. W związku z tym kminek można uznać za zdrowy dodatek do potraw.

W eksperymencie przyprawa była dodawana do jogurtu. Jednak równie dobrze możemy wykorzystać ją w inny sposób. Wiele rozmaitych specjałów wiele zyska za sprawą kminku. Najlepiej sięgać po niego regularnie. Nie będzie to trudne, ponieważ wystarczy łyżeczka dziennie.  

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: Twoje Nowinki

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Sanepid wycofuje popularny produkt

Produkty

Popularny produkt wycofany przez sanepid

Czytaj więcej >
Czereśnie

Produkty

Bardzo wysokie ceny czereśni

Czytaj więcej >
Śledzie z Bałtyku mogą być szkodliwe

Produkty

Czy bałtyckie śledzie są zdrowe?

Czytaj więcej >
Pomidory i kwestia śniadania

Produkty

Dlaczego lepiej nie jeść pomidorów na śniadanie?

Czytaj więcej >
lody

Produkty

Ile kosztuje gałka lodów na polskim morzem?

Czytaj więcej >
Market z Anglii wycofuje polskie produkty

Produkty

Brytyjski market wycofuje polskie produkty

Czytaj więcej >