Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Kiedy należy solić rosół?
Monika Dec
Monika Dec 14.02.2021 01:00

Kiedy należy solić rosół?

Rosół
wikimedia/ licencja CC 3.0 / zdjęcie poglądowe

W jaki sposób ugotować pyszny i aromatyczny rosół? Jak twierdzą kulinarni eksperci, absolutnie każdy szczegół ma ogromne znaczenie. Poniżej zdradzamy Wam kilku tricków, które sprawią, że wasza zupa będzie miała wyjątkowy smak!

Nie ma wątpliwości, że mistrzyniami w przyrządzaniu tej wyjątkowej potrawy były nasze babcie, które miały swoje sprawdzone sposoby na wydobycie jak najlepszego smaku i aromatu rosołu. 

Rosół to danie, które króluje w wielu domach na niedzielnym obiedzie. Każda gospodyni ma swój sprawdzony przepis na to wyjątkowe danie. W niektórych domach przepis na tę pyszną zupę przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Kiedy należy solić rosół?

To jeden z dylematów, który pojawia się podczas gotowania rosołu. Jeśli nie znamy odpowiedzi na to pytanie, to warto zapamiętać, że najlepiej solić tę zupę tuż pod koniec jej gotowania, a najlepiej przed samym podaniem. Powód?  Woda bez soli jest w stanie wydobyć więcej smaku z warzyw oraz mięsa.

O czym jeszcze warto, wiedzieć gotując rosół?

Jakie przyprawy należy dodać do rosołu?

Rosół solimy zawsze pod koniec gotowania, a na początek dodajemy do niego aromatyczne przyprawy. Jakie? Warto dodać do niego kilka ziarenek pieprzu, 2 lub 3 listki laurowe, 3-4 ziarenka ziela angielskiego, opieczoną nad gazem cebulę, suszone grzyby oraz jeden ząbek czosnku.

Pod koniec gotowania, poza solą, warto wrzucić do rosołu również aromatyczny lubczyk oraz natkę pietruszki (możemy ją również dodać bezpośrednio na makaron). Dobrym pomysłem jest również dodanie do zupy bluszczyku kurdybanku. Wiele osób uważa go za chwast, a tymczasem jego zalety smakowe i zdrowotne są wręcz nie do przecenienia!

Uwaga! Wiele kulinarnych ekspertów poleca zamknąć niektóre przyprawy (kuleczki pieprzu i ziarna angielskiego) w woreczku lub zaparzaczu do herbaty i w takiej formie dodać do zupy, a po gotowaniu z niej wyjąć. Powód? W ten sposób unikniemy ich przypadkowego rozgryzania.

Zainteresował Cię ten temat? Polecamy nasze inne teksty. Dowiesz się z nich, czym najlepiej zastąpić przyprawę maggi (link tutaj) oraz jaki, jest najczęstszy błąd podczas gotowania rosołu (link tutaj).

źródło: kuchnia.wp/gotujmy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

undefined

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefinedundefined

Tagi: Rosół