Ta roślina zbija cholesterol i wspomaga dobry sen. Większość Polaków nie ma pojęcia o jej istnieniu
Rośliny od lat wykorzystywane były w medycynie naturalnej. Mają szerokie zastosowanie prozdrowotne i wpływają korzystnie na nasz organizm. Jedne z nich są bardzo popularne, inne zaś zupełnie pomijane w domowych szafkach z ziołami. Dziś przedstawimy wam herbatę z niezwykłej rośliny.
Herbatka na cholesterol i nie tylko
Picie rozmaitych naparów staje się coraz bardziej popularne. Wybiegamy poza tradycyjny rumianek, melisę czy miętę. Są jednak rośliny, których zupełnie nie posądzalibyśmy i o jakiekolwiek korzystne właściwości. Jedną z nich jest ta omawiana przez nas dziś.
Roślina, o której zaraz dowiecie się więcej, kojarzona jest przede wszystkim z kotami. Powszechnie występuje w wielu ogrodach w Polsce. Okazuje się jednak, że picie herbaty z niej zaparzonej może przynieść nam ogromne korzyści, jak chociażby zbicie cholesterolu. Mowa oczywiście o kocimiętce.
Babcia zawsze dodaje do ruskich szczyptę tej przyprawy. Jej pierogi uwielbia cała rodzina, nie mają sobie równychJakie właściwości ma herbata z kocimiętki? Na cholesterolu się nie kończy
Kocimiętka ucieszy nie tyko naszych czworonożnych podopiecznych. Ludzie również mogą skorzystać z właściwości tej rośliny. Przede wszystkim zwalcza grzyby i bakterie, dzięki czemu hamuje rozwój infekcji. Jest tez niezastąpionym remedium na przeziębienie i grypę.
Herbata z kocimiętki pomaga obniżyć cholesterol. Działa przeciwbólowo i pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Dzięki temu zapewnia spokój i rozluźnienie, a stąd już prosta droga do zdrowego i spokojnego snu. Dlatego właśnie herbatę z kocimiętki najlepiej wypić na wieczór.
To nie wszystkie korzyści płynące z picia herbaty z kocimiętki. Roślina zawiera także niezwykle cenne antyoksydanty. Usuwa z organizmu wolne rodniki, które odpowiadają za procesy starzenia się. Wystarczy 1 filiżanka na wieczór, aby odczuć jej pozytywne działanie.
Remedium na zły cholesterol, czyli herbata z kocimiętki krok po kroku
Kocimiętka jest rośliną szeroko dostępną w sprzedaży. Znaleźć ją można niemal w każdym sklepie zielarskim. Drogocenny susz jest też w asortymencie niektórych aptek. Jak powinno się robić herbatę z kocimiętki?
Do kubka wsyp 2 łyżeczki suszu. Następnie zalej go świeżo zagotowaną wodą. Całość przykryj spodeczkiem i odstaw na 20 minut. Po tym czasie herbata gotowa jest do wypicia.
Sama kocimiętka ma odświeżający, nieco gorzki smak. Na początku można ją delikatnie dosłodzić miodem. Przeciwskazaniem do regularnego picia naparu mogą być niektóre regularnie zażywane leki. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować ten pomysł z lekarzem. Napój z tej popularnej przyprawy przyniesie szereg korzyści. Jesienny sezon na przeziębienia zwalczam w zarodku tą miksturą.