Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Ten genialny trik sprawi, że słoiki w plastikowej siatce już nigdy nie będą się przewracać. Żałuję, że wcześniej na to nie wpadłam
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 11.05.2024 15:01

Ten genialny trik sprawi, że słoiki w plastikowej siatce już nigdy nie będą się przewracać. Żałuję, że wcześniej na to nie wpadłam

siatka
Fot. Canva/pcess609

Słoiki, butelki i pojemniki w plastikowej siatce mogą sprawić nam nie lada problem. Musisz je przenieść np. ze sklepu do domu, a one jak na złość się przewracają. Co robić? Wykorzystaj ten genialny trik i zobacz, co się stanie. 

Słoiki w plastikowej siatce, czyli jak je przenieść?

Słoiki mogą być pełne kulinarnych pyszności. Ogórki kiszone, kompoty, dżemy i powidła dostarczają nam wielu wrażeń smakowych. Czasem takie znakomite przetwory dostajemy w podarunku od rodziny, czy znajomych. Niekiedy kupujemy słoiki pełne smakołyków w sklepie. 

Często takie rarytasy musimy przenieść w plastikowej siatce. Tu może pojawił się kłopot. Słoiki jak na złość, przewracają się, obijają się jeden o drugi i sprawiają nam problem. Co zrobić, by z łatwością je przenieść bez przewracania? To grozi wylaniem się zawartości. Warto użyć tego triku. 

Biorę truskawki, bezy, śmietanę i robię legendarny angielski deser. Cała rodzina prosi o jeszcze

Przydatny trik, na to, by słoiki nie przewracały się w plastikowej siatce

słoiki
Fot. materiały własne

Siatkę kładziemy na stole lub blacie. Układamy ją jak najszerzej. Wkładamy słoik i przesuwamy jak najbardziej na bok. 

 

słoiki
Fot. materiały własne

Teraz podnosimy słoik z siatką. Siatkę skręcamy w ósemkę raz lub dwa (w zależności od szerokości słoików) i z powrotem kładziemy na blacie. 

 

Słoiki już się nie przewrócą

 

słoiki

Wstawiamy drugi słoik w wolne miejsce. Siatka przypomina teraz ósemkę z dwoma ustabilizowanymi słoikami w środku. 

słoiki

Teraz możesz złapać za usz” siatki i w bezpieczny sposób możesz nosić słoiki. Dzięki temu trikowi nie przewrócą się i będą stabilnie stać koło siebie, nie będą się też obijać. Żadne droga już im nie straszna. Pisaliśmy o tym, jak upiec ciasto z kakaową polewą. Podawaliśmy też przepis na pierogi w trzech kolorach. 

Źródło: materiały własne