Smakosze.pl
Posiłek dla ciężarnej w szpitalu

wykop.pl/ludzie/magdalena-gaska

Pacjentka pokazała posiłki ze szpitala

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Ciężarne kobiety jedzą za dwie osoby, a wysiłek, jakim jest noszenie dziecka w łonie, wymaga ogromnych pokładów energii. Niestety w polskich szpitalach jedzenie często nie jest najlepszej jakości. Jedna z użytkowniczek portalu Wykop pokazała jak karmią ją na oddziale patologii ciąży.

Dostęp do dobrej jakości oraz odpowiedniej ilości jedzenia może wydawać się podstawą w kontekście pacjentów szpitalnych. Szczególnie osoby w ciężkim stanie oraz kobiety ciężarne powinni mieć to zapewnione.

W praktyce jednak okazuje się, że szpitale często znacznie odbiegają od standardów żywienia wobec osób, mających specjalne wymagania. Użytkowniczka magdalena-gaska z Wykopu zdecydowała się pokazać jak karmią ją samą w na polskim oddziale patologii ciąży.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jak karmią matki w szpitalach

Na poniższym zdjęciu widać dwie kanapki z kiszonym ogórkiem, szynką, masłem oraz liśćmi sałaty. Kobieta dodaje, że zanim zrobiła zdjęcie, zdążyła zjeść już jedną, a więc łącznie było ich trzy.

Kolacja

Źródło: wykop.pl/ludzie/magdalena-gaska

Jest to niestety zdecydowanie zbyt mała ilość, aby człowiek z podwyższonym zapotrzebowaniem kalorycznym mógł się najeść.

Marchewka z groszkiem

Jak zrobić idealną marchewkę z groszkiem do obiadu?

CZYTAJ DALEJ

Szpitalne śniadanie

Na śniadanie z kolei przyszła mama dostała kajzerkę, serek o wadze 150 g, jabłko, ogórka, porcje masła oraz odrobinę sałaty. Sama mówi, że dodatkowo zjadła jeszcze zupę mleczną.

Śniadanie

Źródło: wykop.pl/ludzie/magdalena-gaska

Objętościowo nie jest według internautów źle, lecz stosunkowo niewielka ilość produktów wysokobiałkowych niepokoiła niektórych z nich.

Brakuje ci przepysznych kulinarnych wieści? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych ciekawostek. W tym artykule wyjawiamy, dlaczego warto na godzinę przed snem zjeść odrobinę orzechów. Ten tekst poświęcony wodzie - zdrowsze jest picie jej zimnej czy ciepłej?

Najgorszy posiłek

Według internautki najgorsze było śniadanie, które można zobaczyć poniżej. Składało się z dwóch plasterków sera, jabłka, kawałka ogórka, porcji masła, kajzerki oraz sałaty, która według niej, nie nadawała się już do jedzenia.

Śniadanie

Źródło: wykop.pl/ludzie/magdalena-gaska

Wiele mam wspomina swoje pobyty w szpitalu jako nieprzyjemne właśnie z uwagi na jedzenie. A jakie wy macie odczucia? Dajcie nam znać w komentarzach.

Śniadanie

Źródło: wykop.pl/ludzie/magdalena-gaska

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >