Smakosze.pl
Woda w szklance

canva.com/Leung Cho Pan

Jaką wodę lepiej pić – ciepłą czy zimną?

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Wiele osób decyduje się na picie zimnej wody niezależnie od pogody, choć latem jest ona zdecydowanie najprzyjemniejsza. Okazuje się, że ma ona negatywny wpływ na organizm. Może powodować skurcze mięśni, a także bóle stawów i głowy.

Woda jest jedną z najważniejszych substancji potrzebnych ludzkiemu organizmowi. Kilka dni bez niej kończy się tragicznie i nawet niewielkie odwodnienie może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia.

Zazwyczaj pijemy wodę o temperaturze pokojowej lub chłodnej - do takiej mamy najłatwiejszy dostęp, a samo picie sprawia wtedy najwięcej przyjemności. Okazuje się jednak, że znacznie zdrowsza jest ciepła woda.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Dlaczego nie warto pić zimnej wody?

Według badań przytoczonych przez portal parenting.pl, naukowcy z Harvardu po wielu ladach testów odkryli, że zimna woda podczas picia zwęża naczynia krwionośne, a ciepła z kolei je poszerza.

Według wyników badań picie zimnej wody może spowalniać metabolizm, co przekłada się, na przybieranie na wadzę. Oczywiście można przeciwdziałać temu, uprawiając sport, jednak wiele osób tego nie praktykuje.

Projekt bez tytułu - 2021-07-21T114807.564

Prosty sposób na puszyste kotlety mielone

CZYTAJ DALEJ

Badacze doszli do wniosku, że zimna woda może powodować skurcze mięśni, a także bóle głowy oraz stawów. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest delikatnie podgrzanie wody w czajniku i dodanie do niej soku z cytryny.

Jakie zalety ma ciepła woda z cytryną?

Gorąca woda z dodatkiem soku z cytryny dobrze sprawdza się jako środek zapobiegający zaparciom, nudnościom oraz uczuciu ciężkości. Taki napój pomoże uniknąć powstawaniu złogów w jelitach. 

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawych informacji kulinarnych, sprawdź, co jeszcze dla ciebie przygotowaliśmy. W tym artykule opisujemy nietypowy sposób na pierogi po lubelsku, które w farszu zawierają świeże liście mięty. Ten tekst poświęcony został kiszonkom - czy można jeść je na pusty żołądek?.

Zwiększony przepływ krwi w rozszerzonych naczyniach krwionośnych lepiej dotlenia tkanki, rozluźnia mięśnie i ułatwia zasypianie, zwiększając ogólnie odczuwaną relaksację, co pozwala także poprawić komfort snu.

Sama cytryny oczyszcza ciało z toksyn, zwiększa produkcję moczu, dostarcza witaminę, pozwala na walkę z wolnymi rodnikami, odmładza skórę i świetnie nawadnia. Taki napitek jest jednym z najlepszych, jakie możemy wybrać.

Szklanka zimnej wody z cytryną

Źródło: canva.com/Free-Photos, pixabay


Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: parenting.pl

Zapraszamy na nasz Instagram 

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >