Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > W wielu krajach już zakazana, a Polacy wciąż ją piją. Najgorszy rodzaj herbaty
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 25.02.2024 11:40

W wielu krajach już zakazana, a Polacy wciąż ją piją. Najgorszy rodzaj herbaty

herbata w kubku
Canva/@eliane

Pod żadnym pozorem nie pij herbaty, która w wielu krajach jest zakazana. Dowiedz się, dlaczego musisz jej unikać. Jej spożywania może przynieść poważne konsekwencje. 

Herbata to rytuał

Dla wielu picie herbaty jest codzienną czynnością, bez której nie wyobrażają sobie dnia. W dodatku picie tego gorącego napoju ma inne zalety. Zimą oczywiście rozgrzewa. Natomiast pita w upalny letni dzień pozwoli przetrwać wysokie temperatury i gasi pragnienie. 

Herbata spożywana do posiłku poprawia jego trawienie. Pita do śniadania poprawia koncentrację i pobudza na resztę dnia

czajnik.jpg
Canva/@Photospirit
Zawijam banany w ciasto francuskie i wrzucam na patelnię. Ten deser to hit

Te herbaty są zdrowe

Herbaty oprócz właściwości rozgrzewających i chłodzących mają także właściwości zdrowotne. Najzdrowszymi herbatami są: zielona i biała. Ta pierwsza oczyszcza organizm z toksyn oraz obniża poziom cukru. Biała herbata reguluje poziom cholesterolu, ciśnienie krwi oraz zagości stres

Ten gorący napój będzie także dużo lepszy dla twojego zdrowia, jeżeli będziesz zaparzać herbaty liściaste. Te z torebek są znacznie tańsze, ale nigdy nie wiesz, co znajduje się w środku. 

Nigdy nie pij tej herbaty

Niestety wciąż możemy kupić herbaty, które są szkodliwe. Są to napary żywokostu. Ich szkodliwość bierze się stąd, że zawarte w niej alkaloidy uszkadzają wątrobę. Dlatego wiele krajów zakazało sprzedaży tych herbat.

Nie należy także spożywać wszelkiego rodzaju herbat oczyszczających. Te z zawartością sennozydów pomagają w walce z zaparciami. Niestety organizm szybko się do tego przyzwyczaja. Jelita stają się leniwe i przestają odpowiednio pracować. Zwracaj uwagę, jaką herbatę pijesz i w jakich ilościach. Sprawdź, jak zrobić sos tatarski oraz dowiedz się, w jaki sposób przyrządzić parówki na kolację.

herbata liściasta.jpg
Canva/@MarikaSan
Tagi: herbata Dieta