Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Wcześniej rozdawali czekoladę, teraz przyszła pora na majonez. Wystarczy zrobić jedną rzecz
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 20.03.2024 19:18

Wcześniej rozdawali czekoladę, teraz przyszła pora na majonez. Wystarczy zrobić jedną rzecz

majonez
Fot. Lin Xiu Xiu / Shutterstock.com

Majonezu nie unikniemy podczas świąt wielkanocnych, ale jak się okazuje, także przed nimi. Wyparł on nawet w pewnych kręgach czekoladę. Co zrobić, żeby dostać majonez? Trzeba się trochę poświęcić.

Majonez zamiast czekolady

Krwiodawcy zawsze po oddaniu krwi dostawali czekolady. Jednak teraz w krakowskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mają wybór. Mogą wybierać między pakietem czekolad, a zestawem majonezów i chałwy. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem krwiodawców.

Krakowskie Centrum Krwiodawstwa tę akcję wprowadziło z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Odbywa się ona po raz pierwszy w Małopolsce, ale szlaki w tym zakresie przecierał Łódź. Krwiodawcy też mogli wybrać zestawy tego typu produktów. Okazuje się, że zarówno czekolada, jak i majonezy przydadzą się wielu osobom przed Wielkanocą.

majonez
Fot. Canva/Oleksandr Todorov
Tą gęstą zupą najesz się na wiele godzin. Cały sekret tkwi w mięsie, spróbujesz i podziękujesz

Oddawanie krwi i kalorie

Oddawanie krwi wiąże się z koniecznością uzupełnienia kalorii u krwiodawcy. Beata mazurek z Krakowskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa powiedziała w rozmowie z portalem Onet:

Osobie, która oddała krew, musimy zapewnić posiłek regeneracyjny o wartości 4,5 tysiąca kalorii. Tyle kalorii ma 9 czekolad. Tyle kalorii maja też dwa 310 ml majonezy i 3 50 gramowe chałwy

Krwiodawcy chętniej wybierają pakiety złożone z majonezów i chałw. Cieszą się z takich produktów, szczególnie przed świętami wielkanocnymi. Niektórzy w mediach społecznościowych zastanawiają się, czy majonezy za oddanie krwi, nie są “fake newsem”. Jednak to fakty nie do podważenia. 

Pakiet majonezów i chałwy w całej Małopolsce

Pakiety majonezów i chałwy trafiły też do wszystkich stacjonarnych oddziałów RCKiK w Małopolsce. Posiłek regeneracyjny złożony z tych produktów okazał się strzałem w 10. Krwiodawcy chętnie wybierają takie świąteczne zestawy. Jednak podczas poboru krwi w punktach mobilnych i na wyjazdach z majonezów nie będzie można skorzystać.

Krwiodawcy otrzymają tradycyjne zestawy, czyli czekolady. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy zestawy majonezów i chałwy będą rozdawane po świętach wielkanocnych. Jedno jest pewne, krwiodawcy chętnie, by je przyjęli. Pisaliśmy o tym, jak zrobić szynkę w galarecie na Wielkanoc. Podawaliśmy też przepis na sernik z rosą. 

czekolada
Fot. Canva/Billion photos

Źródło: medonet.pl, tvn24.pl