Większość ludzi nie wie, jak przechowywać szparagi. Ważna jest 1 czynność, błąd może sporo kosztować
Sezon na szparagi rozpoczęty, ale czy wiesz, jak je przechowywać? Wiele osób popełnia w tym temacie błąd. Dowiedz się, jak poprawnie przechowywać szparagi i jak sprawić, by długo były świeże. Ta wiedza przyda się w sam raz na początek sezonu na to warzywo.
W tym roku szparagi pojawiły się wcześniej
Sezon na szparagi właśnie się zaczął. Nie należą one jednak do najtańszych produktów. Choć cena zapewne będzie z czasem spadać, warto wiedzieć, jak właściwie przechowywać ten cenny produkt. Szkoda byłoby, aby przez błąd nadawał się tylko do wyrzucenia do kosza.
Pomimo popularności szparagów wciąć nie każdy wie, w jaki sposób przedłużyć ich świeżość. Z dalszej części dowiesz się wszystkiego o przechowywaniu szparagów. 1 czynność wystarczy, by szparagi pozostały jędrne i apetyczne. Przekonasz się za chwilę sama, że jest to banalnie proste.
Smażę naleśniki i zawijam je z tym kremem. Takie śniadanie mógłbym jeść codziennieJak przechowywać szparagi?
Jak myślisz o przechowywaniu warzyw, to pierwsze co przychodzi ci do głowy to lodówka. I słusznie, bo panuje nam odpowiednia temperatura oraz nie przedostają się promienie słoneczne. Żadne inne miejsce w kuchni nie sprawdzi się tak dobrze.
Szparagi również świetnie się tam odnajdą. Wcześniej należy je jednak odpowiednio przygotować. Po pierwsze usuń z nich wszystkie zanieczyszczenia. Następnie odetnij od nich końce- to najważniejsza czynność.
Najlepsza temperatura do przechowywania szparagów panuje przy tylnej ściance lodówki. Tam właśnie jest najzimniej. Szparagi idealnie czują się w temperaturze 1-2 stopni Celsjusza.
Nie zapomnij o tej czynności
Aby szparagi wytrzymały w lodówce 7 dni, warto znać jeszcze jeden trik. W tym celu skropl je wodą. Następnie do dużego słoika wlej zimną wodę i umieść w nim szparagi końcówkami do spodu słoja.
Słoik ze szparagami umieść w lodówce i gotowe. Pamiętaj, tylko aby regularnie zmieniać wodę w słoiku, jeśli stanie się mętna. Słoik możesz przykryć reklamówką, zapewniając tym samym wyższą wilgotność warzywom.
Zamiast słoika można zastosować też wilgotną ściereczkę. Po prostu zwilż ją i owiń nią warzywa. Ściereczkę możesz zastąpić także ręcznikiem papierowym.
Koniecznie poznaj ten wyjątkowy dodatek do kotletów mielonych. Zapiekanka gołąbkowa to hit w moim domu.