Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Zapomnij o szronie i lodzie w lodówce. Wystarczy znać 1 sztuczkę. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 27.08.2023 18:07

Zapomnij o szronie i lodzie w lodówce. Wystarczy znać 1 sztuczkę. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam

jak prawidłowo myć lodówkę?
Źródło własne

Lodówka może uprzykrzyć nam życie. Konkretnie chodzi o szron, który się w niej pojawia. Nasuwa się pytanie, jak myć lodówkę, by służyła nam jak najlepiej i jak najdłużej? Okazuje się, że pomocna jest tu jedna sztuczka. Teraz żałuję, że wcześniej o niej nie wiedziałam.

Szron w lodówce, czyli co z tym fantem zrobić?

Krople wody w lodówce zamieniają się w szron. Ten po pewnym czasie staje się lodem i może wpływać na funkcjonowanie lodówki. Urządzenie źle chłodzi, a przez to produkty w lodówce mogą się psuć. Jednym słowem ponosimy same straty.

Warto więc działać póki czas i lodówka jeszcze nie odmówiła nam posłuszeństwa. To sprawi, że uchronimy się przed niechcianymi wydatkami związanymi z naprawą lub kupnem nowej lodówki. Co możemy zrobić, by szron nie osadzał się w lodówce? Jak myć lodówkę?

lodówka
Canva/RobsonPL
Mama zawsze dodaje do zupy ogórkowej ten składnik. Najpierw się śmiałam, teraz nie wyobrażam sobie gotować jej inaczej

Dlaczego szron powstaje w lodówce i jak właściwie myć lodówkę?

Może być kilka powodów, które sprawiają, że w lodówce pojawia się szron. Być może zbyt często otwierasz lodówkę i trafia do niej ciepłe i wilgotne powietrze. Możliwe, że zatkany jest kanał odwadniający i wilgoć nie ma ujścia. Powodem szronu może być też wkładanie zbyt ciepłego jedzenia do lodówki. 

Jeśli regularnie będziesz dbać o lodówkę, to nie będziesz mieć problemu ze szronem. Jak myć lodówkę? Okazuje się, że najlepiej sięgać po naturalne rozwiązania. Należy nimi potraktować w lodówce ściany, półki, rowki i zadbać o przepływ kanaliku otworu odpływowego. 

Ocet, czyli klucz do sukcesu w myciu lodówki

Warto używać octu do mycia lodówki. Ma on właściwości czyszczące i dezynfekujące. Pamiętajmy, że jest on bezpieczny dla ludzi i dla żywności oraz pochłania nieprzyjemne zapachy. Jak używać octu do mycia lodówki?

Należy użyć 3 łyżeczek octu i rozpuścić go w litrze wody. Taką mieszanką czyścimy lodówkę za pomocą ściereczki i patyczków kosmetycznych. Tylną ścianę lodówki przetrzyjmy samym octem. Taki zabieg sprawi, że nie będzie się ona pokrywała zbyt szybko szronem. Pisaliśmy o czyszczeniu patelni.  Radziliśmy też, jak wyczyścić klejący okap kuchenny. 

mycie lodówki
Canva/Cunaplus_M.Faba

Źródło: genialne.pl