Smakosze.pl
Jak działają sklepy w Wielkanoc?

Canva.com / Minerva Studio

Zmiany godzin działania sklepów w czasie Wielkanocy

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Niektórzy smakosze mają już za sobą zakupy na wielkanocną ucztę. Jednak czasami zdarza się zapomnieć o ważnych składnikach świątecznych smakołyków. Podczas Wielkanocy wiele sklepów będzie zamkniętych. W Wielką Sobotę czas ich działani

Zmiany godzin otwarcia sklepów w czasie świąt jest czymś, na co przeważnie jesteśmy przygotowani. Mało kto spodziewałby się, że uwielbiane supermarkety będą funkcjonowały zupełnie inaczej. Każdy smakosz powinien zdawać sobie z tego sprawę.

Jak sklepy będą działały w czasie Wielkanocy?

Już wkrótce czekają nas spore zmiany. Wszystko za sprawą nadchodzących świąt Wielkanocnych. Niektóre sklepy już od pewnego czasu wprowadziły z tej okazji wyjątkowe promocje. Wspominaliśmy o tym w jednym z wcześniejszych artykułów.

W znacznej części sklepów możemy dostać produkty spożywcze niezbędne podczas świąt. Dzięki nim na naszych stołach niebawem zagoszczą wyśmienite frykasy. Zalicza się do nich między innymi kultowy żurek.

Zazwyczaj przedświąteczne zakupy robimy wcześniej, jednak każdy czasem o czymś może zapomnieć. Warto uwzględnić zmienione godziny otwarcia sklepów. W Wielki Piątek będą one funkcjonowały normalnie. Zmiany rozpoczną się od soboty.

Zakupy w Wielką Sobotę

3 kwietnia sklepy mogą działać maksymalnie do 14:00. W związku z tym ewentualne zakupy najlepiej rozpocząć najpóźniej o 13:00. Nie można jednak zapomnieć o tym, że część supermarketów będzie otwarta krócej.

Sklepy takie jak Lidl, Kaufland, Netto oraz Auchan będą w Wielką Sobotę otwarte tylko do 13:00. Z kolei w sieci Biedronka zakupy będziemy mogli zrobić do 13:30. Jak prezentują się pozostałe dni świąteczne?

(Canva.com / sergeyryzhov)

W niedzielę wielkanocną sklepy będą zamknięte

Większość niedziel jest objęta zakazem handlu. Nie inaczej jest w przypadku tej najbliższej. Niektóre sklepy będą jednak otwarte. Dotyczy to sytuacji, w której za ladą stanie właściciel przybytku. Ewentualne zakupy można zrobić również na stacjach benzynowych.

Niedziela z zamkniętymi sklepami nie jest sporym zaskoczeniem. Warto mieć na uwadze, że właściciele osiedlowych sklepów mogą chcieć spędzić święta w rodzinnym gronie, w związku z tym ich lokale mogą być nieczynne. Lepiej się na to przygotować zawczasu.

Czy w poniedziałek wielkanocny zrobimy zakupy?

5 kwietnia sklepy będą funkcjonowały na tej samej zasadzie co w niedzielę. W takim wypadku nie nastawiajmy się na zrobienie zakupów. Ratunkiem przy braku produktów spożywczych będą stacje benzynowe i osiedlowe sklepy.

Warto pamiętać, że lokale gastronomiczne nie są objęte zakazem handlu. Jeśli najdzie nas ochota na jakieś smakołyki lub przygotujemy zbyt mało własnych, wówczas warto skorzystać z usług restauracji. Zwłaszcza że aktualnie branża gastronomiczna mierzy się ze sporymi problemami.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Business Insider

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >
Kartony znalezione w lesie

Produkty

W lesie znaleziono ponad 50 pudeł z jedzeniem

Czytaj więcej >
Jajko z ogonem

Produkty

Zaskakująca historia nietypowego jajka

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >
Pieczarki mogą Cię zaskoczyć

Produkty

Jakie są zalety pieczarek?

Czytaj więcej >