Kosmiczne jajko sadzone
NinjaBullets/Reddit

7 najbardziej zabawnych, kulinarnych wpadek

Każdemu zdarzyło się przypalić obiad podczas gotowania lub zaliczyć inną wpadkę w kuchni. Niektórzy jednak mają ogromnego pecha i nawet z dobrymi chęciami, nie są w stanie uzyskać dobrego efektu. Poniżej prezentujemy zdjęcia kuchennych porażek, które rozbawią każdego.

Gotowanie swoich ulubionych potraw nie stwarza większości żadnych problemów - często poświęcili na dopracowywanie swoich przepisów wiele lat. Zupełnie odmienna sytuacja jest w momencie, gdy chcemy zrobić coś nowego. Wtedy mogą dziać się niebywałe rzeczy.

Jeśli uważasz, że twoje kulinarne zdolności nie są najlepsze, sprawdź, jak innym ludziom wychodzi choćby usmażenie zwykłych naleśników z owocami, czy upieczenie świątecznego ciasta drożdżowego. Niektóre efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania.

#1 Upiorny naleśnik

Naleśnik
Źródło: miiiccczzz / Twitter

Każdy lubi od czasu do czasu zrobić sobie pyszne i zdrowe śniadanie. Użytkownik Twittera pochwalił się, jak udało mu się stworzyć najbardziej przerażający naleśnik. Chciałbyś go spróbować?

#2 Świąteczny zając

Zając
Źródło: Reddit

W tym przypadku problemem okazało się zbyt wyrośnięte ciasto, choć z pewnością przed upieczeniem taki zając wyglądał smakowicie.

Sadzenie czosnku w plastikowych butelkach - prosty sposóbSadzenie czosnku w plastikowych butelkach - prosty sposóbCzytaj dalej

#3 Twarda ryba

Ryba
Źródło: itsQ/Imgur

Pokrojenie suszonej ryby nie jest prostym zadaniem - szczególnie, gdy pod ręką nie ma ostrego noża. Można wywnioskować, że mężczyzna z powyższego zdjęcia pomógł sobie młotkiem, lecz chyba użył odrobinę zbyt dużo siły.

#4 Ciasto z mikrofalówki chciało uciec

Ciasto z mikrofalówki
Źródło: hansworschd/Reddit

Szybkie ciasto z mikrofalówki w kubku może być zbawieniem, gdy najdzie ochota na coś słodkiego. Jeśli przy okazji źle wyliczymy proporcje składników, istnieje duża szansa na silne emocje.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy, ile razy bezpiecznie można odgrzewać jedzenie ze świąt. W tym tekście z kolei prezentujemy zalety picia soku z brzozy, który pozwala zachować zdrowie na dłużej.

#5 Nieudana pieczeń

Pieczeń
Źródło: londonladse/Reddit

Ciężko stwierdzić co kucharz miał na myśli, formując takiego zawodnika sumo z mielonego mięsa, lecz można rzec jedno: z pewnością nie spodziewał się takiego efektu.

#6 SpongeBob z koszmarów

Spongebob
Źródło: lolpancakeslol/Reddit

Każdy kto ma dzieci, wie, że przygotowanie dla nich deseru z ich ulubioną postacią, jest doskonałym prezentem. Powyżej widać napracowanie, jednak nie każdy jest utalentowanym cukiernikiem.

#7 Sprawdź gdzie kładziesz deskę do krojenia

Plastikowa deska
Źródło: madcowga/Reddt

Nieuwaga jest bardzo niewskazana w kuchni, w końcu łatwo zrobić sobie krzywdę parząc się lub zacinając. Tutaj nikomu nic się nie stało, lecz zapominalskość lub roztrzepanie doprowadziło do zniszczenia nie tylko plastikowej deski, jak i grzałki od kuchenki.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: pysznosci.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł