Smakosze.pl
Auchan wycofuje ze sprzedaży jajka z chowu klatkowego

wikimedia.com/Albert Jankowski Public Domain

Auchan potwierdza wycofanie ze sprzedaży jajek z chowu klatkowego

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Sieć hipermarketów Auchan dołączyła do grona przedsiębiorstw, które zdecydowały się wycofać ze sprzedaży jajka z chowu klatkowego. Co więcej, postanowiono także do końca 2025 roku pozbyć się jajek tego typu z produktów marki własnej s

Firma Auchan jest znaną siecią supermarketów, która swoje korzenie ma we Francji - to w tym kraju powstała jej pierwsza placówka. Firma Auchan jest znaną siecią supermarketów, która swoje korzenie ma we Francji - to w tym kraju powstała jej pierwsza placówka w 1961 roku.

Od tego czasu przedsiębiorstwo rozrosło się do ogromnych rozmiarów i swoje sklepy ma w wielu krajach Europy oraz Azji. Od początku tego roku sieć wyeliminowała ze swojej oferty jaja z chowu klatkowego spod marki własnej. Dlatego wybierając się do Auchan, możemy kupić obecnie jedynie jajka marki własnej z hodowli ściółkowych, wolno-wybiegowych i ekologicznych.

 Auchan wycofuje jajka z chowu klatkowego

Historia wycofywania jajek z chowu klatkowego zaczyna się już w 2017 roku, kiedy to firma zdecydowała, że do końca 2020 roku nie będzie sprzedawała takich jajek pod własną marką. Tym razem poszła jednak krok dalej, ponieważ wycofywane są wszystkie dostępne w sklepie jajka tego typu. 

W taki sposób sieć dołącza do wielu innych sklepów, takich jak Biedronka, Kaufland czy Stokrotka, które także zobowiązały się już do wyeliminowania ze sprzedaży jajek oznakowanych cyfrą 3. Dzięki temu klienci będą mogli kupować znacznie lepsze jakościowo jajka, a także przyczynić się do polepszenia jakości bytu zwierząt hodowlanych. 

Ponadto sieć zapowiedziała, że do końca 2025 roku wyeliminuje ze składu produktów marki własnej jajka z chowu klatkowego. Dzięki temu zwiększy się ich jakość, a także poprawi ogólny smak.

Działanie na rzecz poprawy dobrostanu kur niosek, a także innych zwierząt hodowlanych, stanowi ważny, wpisany w strategię Auchan 2022 element polityki zrównoważonego rozwoju. Pracujemy nad tym z naszymi partnerami i hodowcami. Dialog jest na zaawansowanym etapie i wierzymy, że uda nam się dopełnić naszego zobowiązania w zadeklarowanym terminie - tłumaczy Dorota Patejko, dyrektorka ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w Auchan Retail Polska.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy najnowsze zmiany w godzinach pracy Biedronki oraz Lidla. W tym tekście z kolei prezentujemy niesamowity trik, który pozwala sprawdzić funkcjonowanie zamrażalnika. 

 Stowarzyszenie Otwarte Klatki docenia Auchan

Stowarzyszenie Otwarte Klatki działa od 2012 roku, a jego celem jest promowanie działań, które mają na celu zmniejszenie cierpienia zwierząt oraz edukację konsumentów, która pozwoli zmienić ich postawę na bardziej pro zwierzęcą. Stowarzyszenie to przyznało sieci Auchan drugie miejsce w rankingu odpowiedzialnego biznesu.

Bardzo cieszymy się, że tak duży gracz branży handlowej, jakim jest Auchan, deklaruje całkowite wycofanie jaj i produktów gotowych zawierających jaja z chowu klatkowego w składzie i prowadzi intensywne działania mające na celu wdrożenie tej deklaracji w życie - zdradza Maria Madej, menadżerka ds. relacji biznesowych w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Działania Auchan, jak i wielu innych największych sieci sklepów pokazuje, że coraz bardziej zbliżamy się do lepszych warunków dla kur, ale także dla konsumentów. W końcu lepsza jakość produktów spożywczych przekłada się na większe zdrowie. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: dziennikzachodni.pl; dlahandlu.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Czym różni się dżem od konfitury?

Czytaj więcej >
Grzyby

Produkty

Skażone grzyby w Niemczech

Czytaj więcej >

Produkty

Nowy pomysł inicjatora zakazu handlu w niedzielę

Czytaj więcej >
śliwki

Produkty

Dlaczego warto jadać śliwki?

Czytaj więcej >
Jaja na blacie

Produkty

Co oznacza kolor skorupki jajka?

Czytaj więcej >
Kiszona kapusta w misce

Produkty

Jak przygotować kiszoną kapustę na zimę?

Czytaj więcej >