Smakosze.pl
Kelnerka uratowała dziecko

Canva / Monkey Business Images

Bohaterskie zachowanie kelnerki w restauracji

25 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Kelnerka zauważyła, że dziecko, które przyszło do restauracji z rodziną, ma przed sobą pusty talerz. Niecodzienny widok zaniepokoił kobietę. Ukradkiem pokazała 11-latkowi kartkę z pytaniem, czy potrzebuje pomocy. Okazało się, że chłopiec był maltretowany. Rodzice zostali zatrzymani przez policję.

Kelnerka wykazała się bohaterskim zachowaniem. Niewykluczone, że gdyby nie jej reakcja, to prawda o losach 11-latka nigdy nie wyszłaby na jaw. Pusty talerz przed dzieckiem zaniepokoił kobietę, która nie mogła pozostać obojętna.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Bohaterska kelnerka uratowała maltretowanego chłopca

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak kelnerka otrzymała paragon z ogromnym napiwkiem. Dziś przyjrzymy się bardziej ponurej sprawie. Kelnerka w nieoceniony sposób pomogła chłopcu, który doświadczył przemocy ze strony rodziców.

Flavaine Carvalho pracuje jako kelnerka w jednej z restauracji w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Kobieta nie podejrzewała, że zwykły dzień w prazy przybierze taki obrót. Wszystko zaczęło się, gdy zauważyła, że cała rodzina zajada zamówione posiłki, oprócz 11-letniego chłopca.

Kelnerka początkowo podeszła do stolika i spytała, czy posiłki spełniają oczekiwania rodziny. Kiedy spojrzała na pusty talerz chłopca, jego ojczym powiedział, że 11-latek zje obiad po powrocie do domu.

Młoda kapusta w przepysznej odsłonie

Przepis na młodą kapustkę z koperkiem i dodatkiem pomidorów

CZYTAJ DALEJ

Kobieta cały czas miała przeświadczenie, że dzieje się coś niedobrego. Jej obawy potwierdziły się, kiedy nawiązała kontakt wzrokowy z 11-latkiem. Zauważyła, że na jego twarzy znajdują się siniaki i rany. Jego ramiona, również były nimi pokryte.

Kelnerka działała w ostrożny sposób

Flavaine Carvalho udała się do kasy, gdzie przygotowała kartkę, na której napisała pytanie o to, czy chłopiec nie potrzebuje pomocy. Podeszła do stolika i ustawiła się tak, by notatka była widoczna tylko dla 11-latka.

Chłopiec, widząc kartkę, spojrzał na kelnerkę i lekko skinął głowę, na znak tego, że potrzebuje pomocy. Kobieta miała już pewność, że trzeba interweniować. Gdy odeszła od stolika zadzwoniła po policję.

Funkcjonariusze zatrzymali rodziców, a chłopiec trafił do lekarza. Okazało się, że był maltretowany i molestowany. Kto wie, do czego jeszcze mogłoby dojść, gdyby kelnerka nie pokierowała się swoją intuicją.

Trzeba przyznać, że zachowanie kelnerki jest godne pochwały. Na YouTube na kanale CBS Miami opublikowano materiał dotyczący tej sprawy. Właśnie stamtąd pochodzą zdjęcia wykorzystane powyżej. Godny uwagi jest również artykuł o masowych kontrolach w restauracjach.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / CBS Miami; Newsner

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Ostre słowa dotyczące Kuchennych Rewolucji

Restauracje

Ostra reakcja kucharza na Kuchenne Rewolucje

Czytaj więcej >
Zestawy świąteczne Magdy Gessler zaskoczą ceną

Restauracje

Ile kosztują świąteczne specjały w delikatesach Magdy Gessler?

Czytaj więcej >
Kuchenne Rewolucje

Restauracje

Kuchenne Rewolucje żegnają zmarłą uczestniczkę programu

Czytaj więcej >
Ceny u Magdy Gessler są przytłaczające

Restauracje

Ile trzeba zapłacić za jedzenie w restauracji Magdy Gessler? Ceny zwalają z nóg

Czytaj więcej >
Ceny świątecznych wypieków u Magdy Gessler

Restauracje

Magda Gessler podnosi ceny świątecznych przysmaków

Czytaj więcej >
szef kuchni w pracy

Restauracje

Skandaliczna stawka dla kucharza w restauracji Nusr-Et

Czytaj więcej >