Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Całe życie źle obierałam mandarynki. Dopiero teraz odkryłam, jak należy to robić
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 22.11.2023 12:24

Całe życie źle obierałam mandarynki. Dopiero teraz odkryłam, jak należy to robić

obieranie mandarynek
Canva/Viktor Serebriakov, Facebook/mjackowiak_dietetyk

Mandarynki są pyszne, ale też bardzo zdrowe. Wiadomo, że przed ich jedzeniem, musimy obrać skórkę. Okazuje, że całe życie w zły sposób obierałam te soczyste owoce. Polecam moje ostatnie odkrycie, czyli przydatny patent na obranie mandarynek.

Jedz mandarynki dla smaku i zdrowia

Czy mandarynki kojarzą się wam ze świętami? Dla mnie to owoce, które zapowiadają nadejście Bożego Narodzenia. Według mnie najlepiej smakują w listopadzie i grudniu. Są słodkie, soczyste i bardzo zdrowe. Jedzenie mandarynek wspiera nasz układ odpornościowy, co jest istotne o tej porze roku.

Dodatkowo poprawia wygląd i kondycję skóry oraz chroni oczy przed chorobami. Co z obieraniem tych owoców? Okazało się, że tyle lat obierałam je nie tak, jak trzeba. Dopiero niedawno odkryłam właściwy sposób, który wszystkim polecam. Wszystko dzięki filmikowi z internetu. 

mandarynki
Canva/Marek Photo's Images
Przelej gęste ciasto do durszlaka i trochę poczekaj. Padniesz z wrażenia, gdy zobaczysz co z tego wyjdzie

W jaki sposób obierać mandarynki?

Nie wiem jak wy, ale ja zwykle brałam mandarynkę i po prostu odrywałam od niej skórkę. Wiadomo, że ta czynność zabiera nam trochę czasu. Jednak, czy możemy te owoce obrać w zupełnie inny sposób? Jak najbardziej! Musimy wziąć mandarynkę i przekroić ją na pół.

Teraz wypychamy miąższ owocu na zewnątrz, jakbyśmy chcieli mandarynkę przewrócić na drugą stronę. Dzięki temu patentowi środek cząstki mandarynki gładko odchodzą od skórki. To bardzo prosty i błyskawiczny sposób na obranie tych owoców. Nie brudzi rąk i bardzo ułatwia pozbycie się skórki. 

Patent na obranie mandarynki

Pamiętajcie, że do tego sposobu na obranie mandarynek, potrzebujecie noża. Reszta leży już w waszych rękach. Zaletą tego patentu jest to, że w krótkim czasie możemy obrać sporo owoców. Jeśli chcemy je jeść lub potrzebujemy mandarynek do deserów lub ciast, warto sięgnąć po ten sposób.

Odkąd go poznałam, to już tylko tą metodą pozbywam się skórki z tych owoców. Wypróbujcie ten patent koniecznie, bo ułatwia on życie w kuchni. Obrane mandarynki warto wykorzystać do przygotowania pysznego ciasta. Radziliśmy, jak zrobić szybki deser z mandarynek. 

Źródło: YouTube/mjackowiak_dietetyk