Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Ceny za frytki na festiwalu w Sopocie powalają. Za inne przekąski też trzeba słono zapłacić

Ceny za frytki na festiwalu w Sopocie powalają. Za inne przekąski też trzeba słono zapłacić

Ceny frytek są wysokie
TRICOLORS/East News, kkatny; canva/Stephen Barnes

Ceny na festiwalach muzycznych potrafią przyprawić o zawrót głowy. W Operze Leśnej podczas trwającego teraz wydarzenia zgłodniała publiczność będzie musiała sięgnąć do portfela znacznie głębiej niż wcześniej. Nawet frytki kosztują krocie. Zerknęliśmy na menu i już wiemy, czego się spodziewać.
 

Wyjątkowo wysoka cena frytek w Operze Leśnej

Chcąc dobrze zjeść na mieście, trzeba liczyć się z wydatkami. Cena uwielbianej przez wielu przekąski, jaką są frytki, zwykle zamyka się mniej więcej w 20 złotych. Na sopockim festiwalu Polsat SuperHit Festiwal jest jednak porażająco wysoka.

Wspomniany budżet wystarczy nam bowiem zaledwie na 170 g pieczonych ziemniaków, które kosztują aż 19 złotych. Większa porcja, zawierająca 350 g warzyw, warta jest już 26 złotych. Za tę cenę można nawet znaleźć niezły obiad w Warszawie.

Które produkty zawierają najwięcej soli? Niektóre totalnie cię zaskoczą

Inne dania też kosztują niemało

Gdy cena przekąsek jest wysoka, dania będą jeszcze droższe. Ta reguła sprawdzi się też podczas festiwalu w Operze Leśnej. Za zestaw frytek z kawałkami kurczaka w panierce, czyli stripsami zapłacimy już 45 złotych.

Amatorzy mięsnych burgerów kupią je w cenie od 32 do 36 złotych. Szczęśliwie rozmiar będzie słuszny, bo deklarowana masa kotleta to 200 g. Jeśli jednak chcemy zjeść dane z frytkami, musimy je kupić osobno.

Kawa też ma warszawskie ceny

Mała czarna na sopockim wydarzeniu będzie miała cenę, jak z niejednej kawiarni specialty działającej w dużym mieście. Espresso podczas festiwalu wypijemy za 9 złotych. Jeśli do czarnej kawy będziemy chcieli dodać mleko inne niż krowie, też będziemy musieli liczyć się z dopłatą. Czasy, gdy aż 3 złote więcej kosztuje taki komfort w warszawskich kawiarniach już dawno minęły.

Na naszej stronie znajdziecie więcej przepisów na smaczne przekąski. Polecamy znakomite frytki belgijskie Roberta Makłowicza. Spróbujcie też wybornych pieczarek w panierce — smakują się idealnie z czosnkowym sosem.

Ceny frytek bywaja wysokie.png
canva/Mehtap Orgun

Źródło: Fakt