Co zrobić, żeby pierniczki nie były twarde? Wystarczy pojemnik i 1 produkt, który masz pod ręką
Pierniczki przygotowywane na Boże Narodzenie szybko twardnieją. Jest na to jednak skuteczny sposób. Jak zmiękczyć pierniczki? Wystarczy przechowywać je w odpowiednim pojemniku i dodać kilka skórek chleba. Nie ma lepszego patentu. Świąteczne pierniczki przygotowywane są z ciasta z mąki, cukru, tłuszczu, jajek, miodu i korzennych przypraw. Ciasto niestety twardnieje po upieczeniu, dlatego po dekorowaniu pierników najlepiej jest przechowywać je w szczelnym pojemniku. Jak zmiękczyć pierniczki?
Jeśli zapomniałaś schować udekorowanych pierniczków, po kilku godzinach będą twarde jak kamień. Jak zmiękczyć pierniczki? Korzenne ciasta jednak bardzo szybko odzyskają delikatność, jeśli włożysz do nich skórkę chleba, kawałek jabłka lub podgrzejesz je w piekarniku.
Pierniczki na Boże Narodzenie przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku. Może to być szklany słoik, plastikowy pojemnik na żywność, czy puszka na ciasta. Najważniejsze, aby ciasta nie miały kontaktu z wodą i świeżym powietrzem.
Poznaj najlepszy sposób na zmiękczenie pierników
Twarde pierniki włóż do metalowej puszki, plastikowego lub szklanego, szczelnego pojemnika. Na wierzch połóż kilka skórek z chleba i zakręć pokrywkę. Pojemnik odstaw w suche miejsce na całą noc. Następnego dnia pierniczki będą miękkie.
To najlepszy sposób na przywrócenie piernikom odpowiedniej miękkości. Ciasto na pierniki twardnieje naturalnie, dlatego po upieczeniu przechowuj je w szczelnym pojemniku. W ten sposób zabezpieczysz je przed wysychaniem.
Jak jeszcze można zmiękczyć twarde pierniki?
Pierniki wyłóż na blaszce do pieczenia i wstaw do nagrzanego do 180 stopni C piekarnika z opcją grzania góra - dół, piecz kilka minut. Po wyjęciu z urządzenia, korzenne ciastka będą idealnie miękkie.
Świetnym sposobem są również skórki z jabłek. Skórki poukładaj na piernikach w taki sam sposób, jak skórki chleba. Ciastka odstaw na całą noc. Następnego dnia będą miękkie i pełne smaku.
Dowiedz się, co zrobić, żeby strucla makowa się nie rozwarstwiała podczas pieczenia. Dlaczego warto namoczyć suszone owoce przed dodaniem ich do ciast i maku?
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Doświadczone kucharki zawsze dorzucaja go do bigosu. Nie wychodzi dzięki temu gorzki
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama