Czy seler naciowy można mrozić?
Mrożenie produktów jest niezwykle prostą metodą na zachowanie świeżości i smaku owoców, warzyw, mięsa. Nie wszystkie produkty jednak dobrze znoszą niskie temperatury, a mrożenie powoduje, że zaczynają się psuć. Co nadaje się do mrożenia na zimę? Czy seler naciowy można mrozić?
Zima to pora roku, w której najczęściej sięgamy po mrożonki i przetwory. Warzywa, owoce i mięso przygotowane w odpowiedni sposób na długo zachowują swoje wartości odżywcze i walory smakowe. Pamiętajmy jednak, że rozmrożone produkty nie nadają się do ponownego mrożenia, ponieważ zaczną gnić i możemy się nimi poważnie zatruć.
Mrozić możemy wiele ziół i warzyw, takich jak: natka pietruszki, koperek, marchewka, groszek. Mrożony kalafior i brokuł są równie smaczne, a dzięki obróbce termicznej możemy cieszyć się nimi nawet zimą.
Do przechowywania w zamrażalniku doskonale nadają się również owoce, takie jak truskawki, maliny, jagody, wiśnie, możemy więc śmiało przygotować duży zapas na całą zimę.
Czy seler naciowy można mrozić?
Seler naciowy należy jednak do tych produktów, które podczas mrożenia tracą swoje wartości odżywcze, kolor, smak i charakterystyczną chrupkość. Seler naciowy nie nadaje się więc do mrożenia, podobnie jak cebula, sałata, ogórki i rzodkiewki, które po rozmrożeniu są brzydkie i wyglądają na nieświeże, przegniłe i są gorzkie w smaku.
Seler naciowy może być przechowywany w lodówce, ale tylko przez kilka dni. Musisz jednak go obrać, pokroić i włożyć do miseczki z wodą. Warzywo włożone do lodówki w całości szybko więdnieje i zaczyna gnić.
Seler naciowy zachowuje swój smak i świeżość, kiedy go zamarynujesz. Seler marynowany doskonale urozmaici smak sałatek, surówek i mięsa, a dzięki pasteryzacji będzie świeży przez wiele miesięcy. Seler naciowy dostępny jest jeszcze w sklepach i warzywniakach, więc przygotuj z niego pyszne przetwory i ciesz się jego smakiem do następnego sezonu.