Smakosze.pl
Zakupy w niedzielę będą możliwe

Pawel Wodzynski/East News

Czy sklepy Orlen w ruchu będą otwarte w niedziele?

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Większość smakoszy zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że niedziele są objęte zakazem handlu. Okazuje się, że w Polsce rusza nowa sieć sklepów, w których będziemy mogli zrobić zakupy siedem dni w tygodniu. Pierwsza placówka Orlen w ruchu została otwarta w Warszawie. W tym roku na terenie całego kraju ma stanąć aż 40 sklepów pod tym szyldem.

Zakaz handlu w niedzielę wzbudza mieszane uczucia. Nie zmienia to jednak faktu, że znaczna część smakoszy chętnie robiłaby zakupy właśnie w niedzielę. Niebawem będzie to jeszcze łatwiejsze. Wszystko za sprawą sieci sklepów Orlen w ruchu.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Orlen w ruchu będzie otwarty w każdą niedzielę

Nie da się ukryć, że zakaz handlu w niedzielę od samego początku wywoływał spore kontrowersje. Wiele sklepów znalazło już sposoby na ominięcie obowiązujących przepisów. Niedawno wspominaliśmy o innowacyjnym rozwiązaniu sieci Żabka.

Coraz to nowe rozwiązania szybko są wprowadzane w życie. Orlen połączył siły z Ruchem. W ten sposób powstała nowa sieć sklepów Orlen w ruchu. Właśnie tam będziemy mogli zrobić zakupy przez siedem dni w tygodniu. Nawet wtedy, gdy będą one objęte zakazem handlu.

Na razie pierwsza placówka Orlen w ruchu została otwarta w Warszawie przy ulicy Grójeckiej 26. Jednak w planach jest rychłe powiększenie liczby sklepów nowej sieci. Do końca roku ma być ich aż czterdzieści. W ciągu czterech lat przewiduje się otwarcie 900 placówek.

Kelnerka nie mogła uwierzyć własnym oczom

Gigantyczny napiwek dla kelnerów ze Stumble Inn Bar&Grill

CZYTAJ DALEJ

- Sklepy Orlen w ruchu będą czynne codziennie, także w niedziele niehandlowe. Orlen w ruchu poza Warszawą zostanie uruchomiony już wkrótce w kolejnych miastach - w Katowicach, Bydgoszczy i Wrocławiu - wyjaśniło biuro prasowe Orlenu, przytaczane przez portal Money.

Co czeka na nas w sklepach Orlen w ruchu?

Oferta sieci Orlen w ruchu jest dosyć różnorodna. Znajdziemy w niej wiele gotowych dań i rozmaite przekąski. Mowa między inny o zupach w słoikach, hot-dogach, zapiekankach oraz kanapkach. Jednak na tym nie koniec.

W placówce Orlen w ruchu dostaniemy zestawy obiadowe przystosowane do odgrzewania w mikrofalówce. Do wyboru mamy zarówno mięsne specjały, jak i frykasy dla wegetarian. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Orlen w ruchu

Orlen w ruchu

Pawel Wodzynski/East News

Ceny nie są nazbyt wysokie. Za zupy w słoikach przeważnie zapłacimy około 7 zł. Dania to koszt od 12 do 17 zł. Wielbiciele łakoci dostaną w nowej sieci, chociażby drożdżówki. Orlen w ruchu z założenia ma sprostać wymaganiom zabieganych osób.

- Orlen w ruchu to oferta dla tych, którzy większą część dnia spędzają w biegu, poruszając się pieszo lub komunikacją miejską i potrzebują przekąsek wygodnych do zjedzenia, ale nie chcą iść na kompromis w kwestii jakości - powiedziała Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej, przytaczana przez portal Money.

Trzeba przyznać, że sklep z takim asortymentem, który jest otwarty również w niedziele, to spełnienie marzeń wielu smakoszy. Nie pozostaje nam nic innego jak obserwowanie rozwoju sieci Orlen w ruchu. Jakiś czas temu wspominaliśmy o ewentualności zniesienia zakazu handlu w niedzielę.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >