Smakosze.pl
Kanapki z tuńczykiem

Canva / JonGorr

Zaskakujące wyniki po zbadaniu kanapek z tuńczykiem z sieci Subway

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Kanapki z sieci Subway cieszą się sporą popularnością wśród smakoszy. Po przebadaniu tamtejszych przysmaków z tuńczykiem okazało się, że nie można w nich znaleźć materiału genetycznego uwielbianej ryby. Subway uważa zarzuty za bezpodstawne.

Nie da się ukryć, że kanapki z lokali Subway są nie lada pokusą dla wielbicieli przysmaków typu fast food. Nietrudno natknąć się na osoby, które spałaszowałyby je z miłą chęcią. Jednym z najpopularniejszych wariantów są kanapki z tuńczykiem.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Kanapki z tuńczykiem pod lupą badaczy

Bez wątpienia kanapki są jednym z najbardziej podstawowych dań. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na kulinarny klasyk w niecodziennej odsłonie. Kanapki w ciekawym wydaniu można dostać między innymi w sieci Subway.

W wielu polskich miastach bez najmniejszych problemów możemy znaleźć lokale Subway. Tamtejsze kanapki potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. Często w ich środku gości tuńczyk. Właśnie on został przetestowany na zlecenie redakcji New York Timesa.

Dziennikarze wysłali kilka kanapek z tuńczykiem do laboratorium. Podczas badań okazało się, że w farszu nie można odnaleźć DNA tej ryby. Zdaniem ekspertów w zaistniałej sytuacji możliwe są dwa scenariusze.

Nietypowa kradzież w sklepie

Niecodzienna kradzież czekoladowych jajek

CZYTAJ DALEJ

- Są dwa możliwe wnioski. Albo jest to produkt tak przetworzony, że cokolwiek z niego pobraliśmy, nie byliśmy w stanie dokonać identyfikacji, albo coś tam mamy, ale nie jest to tuńczyk - wyjaśniła rzeczniczka laboratorium, przytaczana przez Polsat News.

Subway uważa zarzuty za bezpodstawne

Warto zauważyć, że inne badania wskazały, iż tuńczyk w istocie jest tuńczykiem. Nie można zapomnieć również o tym, że New York Times nie wskazał laboratorium, które przeprowadziło badania. Uzasadniono to chęcią zachowania anonimowości.

Sam Subway uznał zarzuty za niezasadne i stara się zachęcić klientów do kupna kanapek z tuńczykiem. Wprowadzono nawet akcję, która polegała na tym, że podając kod „ITSREAL” za specjał płaciło się o 15% mniej. Rzeczony kod można przetłumaczyć jako „jest prawdziwy”.

Kanapki z tuńczykiem pod lupą

Kanapki z tuńczykiem pod lupą

Canva / kamranaydinov

Oczywiście należy pamiętać o tym, że cały czas mowa o amerykańskich lokalach Subway. W krajach Unii Europejskiej sytuacja prezentuje się z pewnością znacznie lepiej, ponieważ wspólnota dba o przestrzeganie dosyć rygorystycznych norm.

Tuńczyk bez wątpienia jest bardzo smakowitą rybą. Kanapki z jej dodatkiem możemy przyrządzić samodzielnie. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na trzy rodzaje pasty na bazie tej wyśmienitej ryby.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Polsat News

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >