Czym charakteryzują się ogórki małosolne?
Przepyszne ogórki małosolne należą do grona specjałów, którym bardzo ciężko się oprzeć. Niektórzy wielbiciele kulinariów mogliby nimi zajadać się codziennie. Z pewnością ogórki małosolne warto dodać do swojego jadłospisu. Co możemy wówczas zyskać?
Ogórki małosolne dostarczają wielu cennych składników odżywczych
Nie da się ukryć, że ogórki małosolne są jednym z kulinarnych klasyków charakterystycznych dla naszej rodzimej kuchni. Ich smak jest niepowtarzalny. Mało kto spodziewałby się, że taki produkt spożywczy może mieć aż tyle atutów.
Już wcześniej porównywaliśmy ogórki kiszone i konserwowe. Dziś przyszła pora, aby przyjrzeć się małosolnej odsłonie zielonych warzyw. Okazuje się, że ogórki w takim wydaniu są bogate w składniki odżywcze, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Zalicza się do nich:
witamina B2
witamina B3
witamina B6
witamina B12
witamina E
witamina K
potas
magnez
miedź
mangan
Powyższa lista jest jasną przesłanką, która wskazuje na to, że ogórki małosolne są wartościowym elementem diety. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób mogą one zadziałać na nasz organizm. Wielu smakoszy będzie tym zaskoczonych.
(Canva.com / ratmaner)
Jakie atuty skrywają ogórki małosolne?
Okazuje się, że ogórki małosolne działają jak probiotyk. Wszystko za sprawą zawartych w nich bakterii, które wspierają pracę jelit. Dzięki temu korzysta cały organizm, ponieważ ułatwiają one przyswajanie składników odżywczych.
Ogórki małosolne mogą wpływać na krzepliwość krwi. Wszystko za sprawą witaminy K. Jej niedobory obniżają krzepliwość. W związku z tym przy skaleczeniach mocniej krwawimy. Dotyczy to również menstruacji.
Nie można zapomnieć o tym, że ogórki małosolne są niskokaloryczne. W związku z tym warto dodać je do swojego jadłospisu, kiedy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Trzeba przyznać, że ogórki małosolne mają spore zalety.
Bez wątpienia ogórki małosolne powinny często gościć w naszej kuchni. Najlepiej, jeśli przygotujemy je samodzielnie. Warto wypróbować recepturę od Ani Starmach. Dzięki niej ogórki małosolne nie przysporzą nam nawet najmniejszych problemów.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Parenting; BonaVita; Wprost Zdrowie i Medycyna