Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Dlaczego warto jeść 1 jabłko dziennie? Zdaniem dietetyka korzyści są nie do przecenienia
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 16.03.2023 21:11

Dlaczego warto jeść 1 jabłko dziennie? Zdaniem dietetyka korzyści są nie do przecenienia

dlaczego warto jeść jabłka
canva/THEPALMER, screen z filmu pochodzi z kanału Dr Bartek Kulczyński na YouTube

Koniecznie włącz do diety jabłka. Zjedzenie już jednego dziennie przyniesie nieocenione korzyści zdrowotne. Znany dietetyk wyjaśnia, dlaczego powinniśmy regularnie jeść te owoce i jak pozbyć się pestycydów ze skórki.

Popularne jabłka są niezmiernie zdrowe

Bartek Kulczyński jest dietetykiem klinicznym, który prowadzi swój kanał na YouTube. Dietetyk dzieli się swoją wiedzą i tłumaczy, dlaczego warto sięgać po niektóre produkty spożywcze, a których lepiej unikać. Ostatnio na jego kanale, Dr Bartek Kulczyński na YouTube pojawił się film na temat jabłek.

Dietetyk uważa, że już jedno jabłko dziennie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na wiele groźnych chorób, w tym nowotworów, cukrzycy i chorób układu sercowo-naczyniowego. Swoją tezę poparł badaniami naukowymi. 

Kulczyński wyjaśnił również, jak skuteczenie pozbyć się pestycydów, którymi pryskane są owoce i warzywa. Jabłko wystarczy włożyć do roztworu z sody oczyszczonej i opłukać pod bieżącą wodą. Dietetyk dodał także, że w skórkach jabłek znajdują się antyoksydanty, dlatego lepiej ich nie obierać.

Zdjęcie wykorzystane w artkule pochodzi z kanału Dr Bartek Kulczyński na YouTube.

Ugotowała budyń i w 15 minut zrobiła efektowne ciasto bez pieczenia

Dietetyk zdradził 7 korzyści płynących z jedzenia jabłek

Już jedno jabłko dziennie, jedzone regularnie, może uchronić nas przed zachorowaniem na nowotwory. Jabłka są bogatym źródłem potasu, dlatego też dbają o prawidłowe funkcjonowanie całego układu sercowo-naczyniowego. Zapobiegają także powstawaniu udarów mózgu.

Jabłka sprzyjają odchudzaniu i regulują pracę jelit dzięki wysokiej zawartości błonnika pokarmowego. Owoce te zawierają też silne antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki i wykazują działanie przeciwzapalne. Jabłka chronią również przed cukrzycą.

 

Dietetyk wyjaśnia, jak pozbyć się pestycydów z jabłek

Owoce i warzywa traktowane są opryskami z dodatkiem pestycydów, aby zwiększyć ich odporność na choroby. Pestycydy są szkodliwe i niestety nie wystarczy opłukać owoców pod bieżącą wodą, aby się ich pozbyć. Dietetyk pokazał, jak pozbyć się szkodliwych substancji z jabłek.

Jabłka należy moczyć przez 15 minut w roztworze sody oczyszczonej i wody. Na 1 l wody wsypujemy łyżkę sody. Po tym czasie wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą. Według przeprowadzonych badań to najlepszy sposób na pozbycie się pestycydów z jabłek i innych owoców.

Dietetyk poleca także ocet jabłkowy. Sprawdź, z czym go łączyć i jak stosować. Czy ziemniaki tuczą? W tym artykule poznasz opinię eksperta.

jabłka.jpg
canva/Olena Rudo